سلام من احسان عباسعلیان هستم دانشجوی کارشناسی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی اصفهان

جو دانشکده

  از نظر من جو دانشگاه و دانشکده بستگی به دید ما داره. علی‌رغم سخت گیری‌هایی که در دانشگاه صنعتی اصفهان و شاید خیلی از دانشگاه های معتبر میشه اما میتونیم بهترین استفاده رو از زمانمون ببریم. من وقتی وارد دانشگاه شدم رشته‌ام را دوست داشتم، حتی برخی دانشجوهای مکانیک هم بعد از پاس کردن درس علم مواد به مهندسی مواد علاقه‌مند می‌شدند. جوی که بین دانشجویان دانشکده ما برقراره برای هر ورودی  تا حدودی فرق میکنه چون بالاخره تفاوت ها زیاده ولی بالاخره در هر ورودی گروه هایی هستند که با هم صمیمی باشند و با هم ارتباط داشته باشند.

ارتباط دانشجویان با استادان

  ارتباط اساتید با دانشجویان هم در اکثر موارد خوب بوده البته دانشجو اگر علاقمند باشه این ارتباط دو چندان میشه.

محل برگزاری کلاس‌ ها

  در دانشگاه صنعتی اصفهان محل برگزاری کلاس های ما در ابتدا تا حدود ترم 3 ، داخل تالارهای دانشگاه هست که حدود 200 نفر ظرفیت داره و بیشتر درس های مشترک بین رشته ای داخلش تدریس میشه، ولی از ترم 3 به بعد درس های تخصصی شروع میشه و روند به سمتی میره که بیشتر داخل دانشکده هستیم.

  کیفیت تدریس داخل دانشکده ما تا حد بالایی خوبه ولی هستند استادهایی که به نظرم بیش از حد سخت گیری میکنن. امکانات دانشکده ما هم همانطور که از رتبه بندی هایی که انجام میشه مشخصه در ایران در سطح اول هست و نسبت به دانشگاه های تهران در سطح اول قرار داره.

  در دانشکده ما علی رغم اینکه ارتباط دانشجو و اساتید خوبه ولی به نظرم جا داره که صمیمیت بین اساتید و دانشجوها بیشتر بشه و حتی برنامه های تفریحی و دورهمی های بیشتری برگزار بشه که این به همت اعضای انجمن علمی دانشکده  خداروشکر داره روند بهتری پیدا میکنه.

فعالیت های دانشجویی و تشکل ها

  در دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت های دانشجویی به طور جدی داره پیگیری میشه و دانشجوها اکثر بر حسب علاقه و استعدادش در انجمن های فرهنگی دانشگاه عضو هستند و فعالیت خیلی خوبی رو انجام میدهند. تشکل ها رو هم من خیلی در جریان نیستم ولی اون ها هم به نظرم روند خوبی رو در پیش گرفتند.

  بهتون توصیه میکنم اگه وارد دانشگاه ما شدید حتما به ساختمان فرهنگی دانشگاه سر بزنید و برحسب علاقتون عضو کانون های فرهنگی بشید که خیلی عالین.

درباره استادان

  در دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان، استاتید معروفی همچون دکتر نیرومند، دکتر گلعذار، دکتر عباسی، دکتر پنجه پور وجود دارند. دکتر پنجه پور که درس های ترمودیناک و سینتیک درس میدن علی‌رغم اینکه حجم درسشون زیاده ولی خیلی دلسوزن و میخوان که به هر نحوی به دانشجو چیزای جدید یاد بدن. دکتر گلعذار که من یک ترم باهاشون درس داشتم به نظرم کمی بیش از حد با توجه به جامعه امروز به دانشجوها سخت میگیرن ولی اگه دانشجو، علاقمند کارش رو پیگیری کنه به نظرم این سختی پایین میاد. دکتر نیروند هم درس های انجماد و ریخته گری درس میدن کیفیت تدریسشون واقعا خوبه و نمره دهی خیلی خوبی هم دارند.

توصیه برای انتخاب رشته و دانشکده

  و در آخر توصیه من به دانش آموزان عزیز که میخوان وارد دانشکده ما بشند اینه :

  اول با علم به رشته مهندسی مواد و متالورژی وارد دانشکده بشن و از همون اول دیدشون رو نسبت به این رشته گسترده تر کنند.

  توصیه دوم من اینه هیچ وقت در درجه اول به فکر نمره نباشید و سعی کنید چیزایی که میتونن به کارتون بیاد رو یاد بگیرید و عمل کنید.

  از همون ترم های اول ارتباطتون را با اساتید بیشتر کنید و ازشون کمک بگیرید این کمک میکنه خیلی راحت کارتون را انجام بدید .

  همچنین تا میشه بیشتر با انجمن های علمی دانشکده در ارتباط باشید چون هم کارهای خیلی خوبی رو میتونید با بقیه دانشجوها انجام بدید هم اینکه یک سابقه خیلی خوبی براتون میشه.

و در آخر آرزوی موفقیت برای شما دارم شاد و سلامت سرزنده باشید.


0