سلام؛ من از پاییز ۹۹ در رشته مدیریت جهانگردی (برنامه ریزی توسعه جهانگردی) در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه محقق اردبیلی مشغول تحصیل هستم.

درباره دانشگاه

  دانشگاه محقق اردبیلی سال ۱۳۵۷ در اردبیل احداث شد، این دانشگاه، دانشکده‌های متعددی از جمله دانشکده‌ی علوم انسانی، جغرافیا، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم پایه، علوم اجتماعی و... شامل می‌شود.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

  این دانشگاه در مرکز شهر اردبیل در کنار دریاچه شورابیل واقع شده که فضای زیبای طبیعی برخوردار است.

تردد به دانشگاه

   مسیر دسترسی آن برای دانشجویان بسیار سهل و آسان است، در میدان فاطمیون(میدان ورودی شهر اردبیل) به سمت دانشگاه و بالعکس ایستگاه تاکسی مختص به این مسیر وجود دارد.

محل برگزاری کلاس ها

با توجه به آنلاین بودن کلاس ها این کلاس ها در حال حاضر عموما در نرم افزار ادوبی کانکت برگزار می گردد.

ارتباط با مردم شهر و حضور دانشجویان در محل دانشگاه

  به خاطر شرایط همه گیری کرونا دانشجویان کمتر به محل دانشگاه مراجعه می‌کنند و اکثر کلاس‌ها در حال حاضر به صورت غیر حضوری برگزار می‌گردد.

امکانات دانشگاه

  این دانشگاه مثل اکثر دانشگاه‌های دولتی امکانات رفاهی زیادی از جمله خوابگاه دانشجویی پسران و دختران،  امکانات ورزشی و زمین فوتبال، سالن ورزشی، رستوران و... برای دانشجویان دارد.

  به صورت کلی این دانشگاه از اساتید خوبی به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد بهره‌ مند است.

امکانات علمی و تشکل های دانشجویی

  تشکل‌های فعالی به خصوص انجمن علمی جغرافیا، تاریخ، مدیریت جهانگردی، حسابداری و... دارد، همچنین مجلات تخصصی علمی و فرهنگی از جمله مجله خزر نیز در این دانشگاه به چاپ می‌رسد.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

  به عقیده من این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های خوب ایران برای تحصیل است و برای اینکه بیشتر با آن آشنا شوید به سایت دانشگاه مراجعه کنید.


0