من ورودی سال 99 هستم

درباره خوابگاه

  دانشجویانی که به آنها خوابگاه می‌دهند اکثراً در داخل دانشگاه و یا در نزدیکی دانشگاه به آن‌ها خوابگاه تعلق می‌گیرد. از لحاظ امکانات خوابگاهی دانشگاه بوعلی سینا در شرایط خوبی قرار دارد. این امکانات شامل دسترسی مناسب به آبدارخانه، دسترسی مناسب به شهر و وجود برخی آلات تندرستی است.

 دانشجویان خوابگاهی می‌توانند از سرویس‌های دانشگاه برای رفت و آمد استفاده کنند. دانشجویان ساکن خوابگاه‌های داخل دانشگاه هم از این سرویس استفاده می‌کنند چون این دانشگاه وسیع است و نیاز به سرویس دارد.

محل قرارگیری دانشگاه

  دانشگاه بوعلی سینا در بهترین موقعیت مکانی از شهر زیبا همدان قرار دارد.

  این دانشگاه بسیار بزرگ است و چندین شهرک و خیابان و یک جنگل این دانشگاه را احاطه کرده است.  رو به روی دانشگاه بزرگترین پارک همدان قرار دارد. ضلع غربی دانشگاه منتهی می شود به یک جنگل بسیار زیبا و دلنشین با منظره کوه های سبز. در ضلع شرقی منتهی می شود به خیابان مهدیه که از زیبا ترین خیابان های همدان است و امکانات زیادی از جمله رستوران های متعدد است. ضلع جنوبی هم منتهی می شود به یک شهرک دلنشین.

داخل دانشگاه یک موزه تاریخی طبیعی وجود دارد و یک دریاچه در دانشگاه واقع شده است.

دانشکده ها

  بعضی دانشکده ها هم خارج از دانشگاه واقع شدند:

دانشکده دامپزشکی در جانبازان/ دانشکده باستان شناسی در جانبازان / دانشکده مدیریت در رزن (اقماری) / دانشکده صنایع غذایی در بهار(اقماری) / دانشکده فنی(اقماری) در تویسرکان / دانشکده شهرسازی در کبودراهنگ(اقماری)

  دانشکده‌های علوم پایه، علوم انسانی، اقتصاد، ادبیات، حقوق، باستان شناسی، فنی مهندسی و چند دانشکده دیگر مستقر در درون دانشگاه هستند. همچنین دانشکده‌های دندانپزشکی، علوم تغذیه، پرستاری، پزشکی و..  در قسمت غربی دانشگاه و در دانشگاه علوم پزشکی واقع شده است.

امکانات علمی

  امکانات علمی دانشگاه از جمله آزمایشگاه‌ها به خصوص در دانشکده‌های علوم پایه و کشاورزی بسیار مجهز می‌باشد. همچنین امکانت علمی گروه‌های علوم انسانی و اقتصاد و ادبیات بسیار مطلوب است. 

 گروه های مذکور امکانات متعددی از جمله سالن آمفی تاتر، نمازخانه و... است. دانشکده ادبیات و علوم انسانی یک ساختمان بزرگ و 6 طبقه است که بسیار زیبا و با معماری دلنشین است.

امکانات رفاهی – تفریحی

  این دانشگاه دارای یک استخر، ورزشگاه، سالن ورزشی مجهز(در حال ساخت)، آمفی تاتر و سالن سینما بزرگ می‌باشد. همچنین می‌توان موزه و دریاچه دانشگاه را نیز به عنوان یک نماد تفریحی و اجتماعی برای دانشجو طلقی کرد.

فعالیت های جنبی دانشجویی و تشکل ها

  دانشگاه تشکل‌های فراوانی دارد، از جمله کانون‌های زبان، موسیقی، ادبیات، عکس و فیلم و... این دانشگاه دارای یک مرکز آموزش فارسی به غیر فارسی زبانان است که از کشورهای زیادی از جمله آلمان، فرانسه، امارات، عراق، سوریه، ترکیه، پاکستان، لبنان، مالزی، چین، روسیه، نیجریه، اوکراین و... در این قسمت در حال  آموختن زبان فارسی هستند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

  دانشگاه بوعلی سینا جزو معتبرترین دانشگاه های ایران محسوب می شود و جزو 1800 دانشگاه برتر جهان و 350 دانشگاه برتر آسیاو جزو 10 دانشگاه جامع برتر  کشور است. از لحاظ مساحت هم جزو بزرگترین دانشگاه ها است با مساحت 250000 متر مربع.این دانشگاه در حال توسعه است. کسانی که می خواهند این دانشگاه رو برگزینند می توانند از اعتبار علمی، امکانات، موقعیت مکانی دانشگاه، آب و هوای خنک و تمیز همدان، شهر زیبا و تاریخی همدان، فرهنگ مردمان همدان و امکانات رفاهی شهر همدان و همچینن امنیت عالی شهر همدان استفاده کنند. فاصله همدان تا استان های تهران، البرز، اصفهان، کردستان، قم، اراک، کرمانشاه، 3 الی 5 ساعت می‌باشد. در انتخاب این دانشگاه می‌توانید فکر کنید و اگر با علایق و خواسته‌های مورد نیازتان تطابق دارد انتخاب مناسبی است.


0