دانشجو کارشناسی رشته آمار دانشگاه بوعلی سینا هستم.

جو دانشکده و ارتباط با استادان

  دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا، جو بسیار صمیمی دارند. اساتید دانشگاه بوعلی سینا اکثرا سعی دارند که با دانشجو تعامل داشته باشند اما در قالب رفتار های رسمی و اداری. اساتید نمره دهی نسبتا خوبی دارند و هر آنچه که در امتحانات کسب کنید به شما خواهند داد و گاهی اندکی کمک هم می کنند.

امکانات

دانشکده علوم پایه بوعلی سینا بهترین دانشکده این دانشگاه است و جزو برترین های کشور است. این دانشگاه هم از لحاظ جایگاه های علمی و هم امکانات رفاهی و دانشجویی از قبیل امکانات ورزشی، آزمایشگاه ها، آمفی تاتر، سینما، سلف، کتابخانه و... در جایگاه های برتر کشور است و به جرئت می توان گفت که این دانشکده به خصوص رشته شیمی این دانشکده جزو 4 دانشگاه برند ایران است.

این دانشکده وسعت بسیار زیادی دارد و دارای موقعیت جغرافیایی عالی در بهترین نقطه شهر زیبا و تاریخی همدان است. می‌توان گفت این دانشکده بزرگترین دانشکده علوم پایه ایران از نظر وسعت است.

دانشکده علوم پایه بوعلی تقریبا یک دانشکده کامل و بی نقص است و می توان گفت که ایرادی ندارد و اگر هم داشته باشد، بسیار جزئی است.

محل برگزاری کلاس ها

  کلاس های حضوری بسیار خوب برگزار می شود و شیوا و روان است. کلاس های غیر حضوری مطلوبیت آنچنان مناسبی ندارد.

فعالیت های جنبی دانشجویی و تشکل ها

فعالیت های تشکل های دانشگاه اکثر اوقات پویا و فعال است. مثلا کانون عکس و فیلم یا برگزاری جشن های علمی برای رشته آمار توسط انجمن علمی آمار و...

درباره استادان

  از بزرگترین اساتید دانشگاه می توان به پرفسور زلفی گل، برجسته ترین چهره شیمی تاریخ ایران، رئیس بنیاد ملی نخبگان، دانشمند 1 درصد دنیا در رشته شیمی و پر مقاله ترین پژوهشگر شیمی اشاره کرد. همچنین آقای منصور غلامی وزیر فعلی وزارت علوم(عتف)، دکتر اکبر اعتماد، پدر انرژی هسته ای ایران و بنیان گذار دانشگاه بوعلی سینا، علی جوادی رئیس سابق دانشکده باستان شناسی دانشگاه هاروارد اشاره کرد.

توصیه برای انتخاب رشته

در انتخاب رشته باید به علاقه توجه شایانی داشت. علاقه را فدای موارد دیگر نکنند. رشته آمار علاقه زیادی به ریاضیات می طلبد و. آینده خوبی هم دارد. (دانشگاه بوعلی سینا یک دانشگاه دولتی و مادر محسوب می شود و جزو بهترین دانشگاه های جامع ایران است.)


0