با سلام؛ اینجانب در مقطع کارشناسی رشته مهندسی مواد - متالورژی صنعتی و کارشناسی ارشد مهندسی مواد - گرایش جوشکاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج امیرالمومنین(ع)  دانشکده فنی مهندسی، در حال تحصیل هستم.

جو دانشکده فنی مهندسی آزاد اسلامی واحد کرج

  دانشگاه آزاد اسلامی کرج جو رقابتی و علمی بسیار خوبی دارد. 

ارتباط دانشجویان با هم و با استادان

  ارتباط دانشجویان با اساتید در سامانه دانشگاه و در خارج از دانشگاه بسیار خوب و نزدیک هستند.

محل برگزاری کلاس ها

  کلاس‌ها در مکان‌های امن و با صندلی‌های مناسب، آزمایشگاه‌ها مجهز با امکانات بسیار عالی هستند.

کیفیت امکانات دانشکده

 امکانات دانشکده‌ها بسیار خوب و عالی هستند و فقط مساله ی بروکراسی اداری، نامه نگاری، استفاده از تجهیزات دانشجویان را اذیت می‌کند.

فعالیت های جنبی دانشجویی و تشکل ها

  دانشکده‌های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، تشکل‌های دانشجویی مختلفی از جمله تشکل دانشجوی مستقل بیدار تشکل دارند و در برگزاری کلاس‌های علمی اخلاقی، مسابقات بین دانشجویی، اکران فیلم، نقد و بررسی بسیار فعال و خوب هستند.

درباره استادان

  اساتید به نامی چون پروفسور قاسم زاده، دکتر ثابت، فراشیانی، سهی، توحیدی، سالمی، رضوی، عباسی، قنبری، ابویی، کاربخش، با رزومه‌های بسیار عالی در رشته‌های مرتبط با علوم مهندسی مواد متالورژی و گرایش‌های مختلف باعث تقویت بسیار زیاد بنیه علمی این دانشکده شده‌اند. تیم‌های بین رشته‌ای مکاترونیک و متالونیک شامل رشته‌های برق الکترونیک و تکنیک کامپیوتر مکانیک عمران و صنایع متالورژی هستند این اساتید نام برده شده فقط مربوط به رشته متالورژی هستنند.

 توصیه برای انتخاب رشته

  دانشجویان و عزیزانی که می‌خواهند در این رشته تحصیل کنند باید علاقه خود را بدانند و بدانند که کاربرد این رشته در صنعت کشور چیست. لازم است بدانند به صرف اینکه دانشگاه می آیند نمی توانند کار پیدا کنند. باید نرم افزارهای مهندسی و آموزش های لازم دراین رشته را کسب نمایند، مهارت و تجربه کافی به دست آورند تا بتوانند در این رشته کار متناسب خود را پیدا کنند.

با تشکر از سایت بسیار مفید و خوبتون

 

درد دل دانشجو :

-کلاس های دانشگاه دانشکده ها خوب و امکانات بسیار مفید و پتانسیل حالت بالقوه ای بسیار زیادی دارد اما بدلیل بزرگ بودن و حجیم بودن رشته های گوناگون و بروکراسی اداری کاغذ بازی ها و رفت آمد بسیار باعث میشود گاهی دانشجویان از این رفت آمد ها خسته و دنبال هدفشون نروند و کسل کننده خسته کننده شود 

 اگر میتوانستن یک اتوماسیون اداری قوی تر و رویه بهتر جریان مناسب تر ارائه شود بسیار این پتانسیل بالقوه دانشگاه آزاد کرج با هزینه های بالا به پتانسیل های بالفعل و مثبره ثمر میشد دانشجویان علاقه به تحصیل پروژه های دانشجویی پیدا می کردند.

برای تمام دانشجوها، دانش پژوهان گرامی، ضمن عرض سلامتی برای تمام اساتیدم، استادان، دانشگاهی هایی که برای پیشرفت کشورم ایران خدمت می کنند. 


0