Loading...

  دانشجوی دکتری شیمی آلی از سال 97 تا به حال دانشجوی دانشگاه یزد هستم.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

  مکان دانشگاه دربهترین نقطه شهر به لحاظ امکانات رفاهی است یا به قولی بالا شهر محسوب میشه. 

دسترسی به دانشگاه 

  دانشگاه دارای چندین درب ورودی می باشد که اصلی ترین آن ها بعد از چهار راه پژوهش می باشد.در یزد ایستگاه تاکسی برای دانشگاه وجود ندارد و تنها می توان از اتوبوس های شهرداری و ایستگاه های اتوبوس در سراسر شهر استفاده کرد.

خوابگاه

  دانشگاه دارای سرویس های ایاب ذهاب می باشد و فاصله خوابگاه تا دانشگاه خیلی کوتاه می باشد.و نیاز به ایستگاه یا اتوبوس شهری ندارد.

  دانشگاه یزد از امکانات خوابگاهی بسیار ویژه ای برخورداره و من به شخصه کمتر کسی رو دیدم که غیر خوابگاهی باشه چون هم خوابگاه های تمیز و مناسب به جهت اسکان داره هم دقیقاً کنار دانشگاه هست. خوابگاه ها دارای سلف سرویس بسیار خوب؛ سالن بدن سازی مجهز؛ سالن کشتی تکواندو؛ زمین چمن مصنوعی وطبیعی؛ زمین مناسب برای فوتبال ساحلی؛ والیبال ساحلی و ... داره.

ارتباط با مردم شهر و مسئولین دانشگاه

  یزد مردم بسیار آرومی داره و مسوولین دانشگاه بعضاً آدمای دلسوزی هستن ولی خب یه عده ی محدودی هم هستند که همیشه زحمت بقیه رو پنهان کنن.

سطح علمی

  دانشگاه از لحاظ علمی جزو دانشگاه های خوب ایرانه و در رشته های مختلف اساتید به نامی داره.اکثر اساتیدش از دانشگاه های معتبر داخل و خارج مدرک گرفتن.

امکانات علمی

  از لحاظ امکانات علمی دانشگاه دارای یک کتابخانه بزرگ است و همچنین مراکز ازمایشگاهی نو ساز و شیکی دارد

امکانات رفاهی – تفریحی

  دانشگاه از لحاظ امکانات تفریحی زیاد قوی نیست ولی به دلیل وسعت زیاد، درخت ها و زمین دانشگاه محل مناسبی برای پیاده روی های بعد کلاس هست.

فعالیت های جنبی دانشجویی و تشکل ها

  دانشگاه دارای تشکل های متفاوتی هست که همه در حیطه خودشون فعالیت میکنن.

توصیه برای انتخاب رشته

  دانشگاه یزد یکی از سخت‌گیرترین دانشگاه های ایران به جهت نمره گرفتن هست یعنی کسی درس نخونه کارش به اخراج و مشروط شدن کشیده میشه. کلا سخت کوشی و تلاش یکی از ویژگی های مردم یزد و دانشگاه یزد هست. با توجه به این نکات توصیه من اینه که دانش آموزان برای نمره گرفتن و با سواد شدن دانشگاه یزد رو انتخاب کنن. در غیر این صورت فکر گرفتن مدرک از دانشگاه یزد رو فراموش کنند.


0