با سلام و احترام فراوان؛ علی حسن زاده هستم 21 ساله، ساکن شهر قم و دانشجوی فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مقطع کارشناسی.

جو دانشکده

  جو دانشکده توانبخشی، یک جو گرم و صمیمی و در عین حال علمی است که دانشجویان با تعامل اطلاعات و مشکلات خود در زمینه درس و کار مربوط به رشته و همچنین ایده‌های خودشان، جو دانشکده را یک جو گرم و پربار کرده اند که در عین حال این ارتباطات نه تنها بین دانشجویان است بلکه بین دانشجو و اساتید نیز به صورت چشمگیری موج می‌زند و در زمینه تحقیقات و کارهای علمی بسیار فعال هستند.

ارتباط دانشجویان با هم و با استادان

  تمامی ارتباط بین دانجشویان و اساتید کاملا دوستانه و در عین حال محترمانه است.

محل برگزاری کلاس ها

  تمامی کلاس‌های تئوری در ساختمان‌های موجود در داخل دانشکده و کلاس‌های عملی نیز در کلینیک تخصصی دانشکده برگزار می‌شود. در کل دانشکده از لحاظ کیفیت و امکانات در سطح بالایی بوده که اخیرا در حال نوسازی و بهبود امکانات هست.

کیفیت امکانات دانشکده

من به شخصه هیچ کمبودی در دانشکده احساس نمی‌کنم. در دانشکده توانبخشی ساختمان مدیریت و اساتید به صورت جداگانه قابل دسترس هست. ساختمان کلاس ها، کلینیک فیزیوتراپی دانشکده و همچنین کلینیک های ارتز پروتز و کاردرمانی و بینایی سنجی و شنوایی سنجی و ... قابل دسترس هستند. فضای سبز دانشکده که برای استراحت و رفت و آمد دانشجویان تعبیه شده در مرکز دانشکده می‌باشد. بوفه و سلف دانشکده قابل دسترس هست. خوابگاه دخترانه گلستان هم در داخل دانشکده قرار داد. یک کتابخانه بزرگ نیز در ساختمان کلینیک دانشکده قابل دسترس دانشجویان می‌باشد که در طبقات دیگر این ساختمان اتاق های کامپیوتر و هرچیز دیگری که نیاز دانشجویان باشد در دانشکده قرار دارد.

فعالیت های دانشجویی و تشکل ها

  در رابطه با فعالیت‌های دانشجویی می‌توان گفت که دانشجویان بسیار در زمینه های مختلف فعال هستند و فعالیت‌های خودجوش دارند. من خودم جز انجمن فیزیوتراپی دانشگاه هستم و تمام افراد انجمن برای فعالیت‌ها گروه بندی شده‌اند و بسیار منظم تمامی فعالیت‌ها انجام می‌شود.

درباره استادان

  تمامی اساتید دانشکده از لحاظ سطح علمی در درجات بالایی قرار دارند. همه چیز بر طبق اصول انجام می‌شود. دوستی سر جای خودش و در عین حال در هنگام درس و آموزش کاملا جدی پیگیر روند آموزش درست دانشجویان هستند و از هیچ چیز دریغ نمی‌کنند. 
در خصوص بهترین استادان دانشکده می‌توانم از اساتید: خانم دکتر نوری زاده، آقادی دکتر دادگو، آقای دکتر صراف زاده، آقای دکتر محسنی فر، آقای دکتر امیری، خانم دکتر شاه علی، خانم دکتر وثاقی، خانوم دکتر یاسین و ... نام ببرم. به شخصه و صادقانه می‌توانم بگویم تمامی اساتید در دروس تخصصی واقعا خوب هستند و از لحاظ علمی درجه بالایی دارند.

توصیه برای انتخاب رشته 

توصیه من به افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند این است که به خوبی مطالعه داشته باشند و تحقیقات لازم را در خصوص این رشته انجام دهند؛ همچنین مطالعاتی را از پیش درخصوص درس‌های مربوط به این رشته داشته باشند از قبیل دستگاه‌های فیزیوتراپی، دروس آناتومی و کینزیولوژی و بیومکانیک، و همین طور شناخت کلی از دروس فیزیولوژی و پاتولوژی.


0