باسلام؛ من از سال 95 وارد دانشگاه تهران شدم. در مقطع کارشناسی در این دانشگاه فارغ التحصیل شدم و اکنون دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد همین دانشگاه هستم.

  با توجه به قدمت این دانشگاه و رتبه بندی بالاتر آن نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های دیگر می‌توان از امکانات به نسبت خوبی در حین تحصیل در دانشگاه تهران برخوردار شد.

محل دانشگاه

  دانشگاه تهران متشکل از چندین پردیس می‌باشد که هرکدام تعدادی دانشکده را دربرمی گیرند.
پردیس هنرهای زیبا، دانشکده ادبیات، علوم پایه، پزشکی و حقوق در پردیس مرکزی این دانشگاه واقع در میدان تهران هستند و سایر دانشکده‌ها با کم و بیش فاصله در حوالی این مکان قراردارند (به ویژه در خیابان کارگر شمالی) و البته پردیس کشاورزی در کرج واقع شده است.

درباره خوابگاه

  برای خانم‌ها دو خوابگاه چمران و فاطمی با امکانات بسیار خوبی (مثل باشگاه، زمین چمن، اتاق موسیقی، آمفی تئاتر و رخت شورخانه) در نزدیک دانشگاه قراردارند و البته سرویس رایگان که امکان رفت و آمد را بسیار آسان کرده است. برای آقایان هم چندین خوابگاه در سطح شهر موجود است و خوابگاه کوی که برای مقاطع ارشد و دکتری هست جز بهترین خوابگاه‌های کشور است.

دسترسی به دانشگاه

  مترو انقلاب و ایستگاه‌های بی.آر.تی در اطراف پردیس مرکزی قرار دارند اما برای رفتن به سایر دانشکده‌ها باید از سرویس دانشگاه، اتوبوس خط واحد یا تاکسی استفاده کرد.

امکانات دانشگاه

  امکانات علمی دانشگاه به نسبت خوب است اما ظرفیت آن را دارد که خیلی بهتر و پیشرفته‌تر گردد. اساتید با سوادی هم در همه دانشکده‌ها حضور دارند.
کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران بعد از کتابخانه ملی یکی از کتابخانه‌های مطرح کشور است که می‌توان در آن نایاب‌ترین کتاب‌ها را هم پیدا کرد. برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی بسیاری هم به مناسبت‌های مخلتف در دانشگاه برگزار می‌شود.

  در کل می‌توان گفت با وجود یکسری مشکلات، دانشگاه تهران به علت بالا بودن سطح آموزش و برخورداری از امکانات بسیار خوب، بستر خوبی را برای رشد فردی و اجتماعی دانشجویان فراهم آورده است.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

  توصیه من به سایرین این است که در کنار همه‌ی این خوبی‌ها در نظر داشته باشید که در همه جا یکسری مشکلات هم وجود دارد و اگرهر زمان با مشکلی مواجه شدید مزایای آنجا را نادیده نگیرید.


0