سلام به همه دانشجوهای عزیز، من دوره کارشناسی ارشد کامپیوتر رو از مهر 98 در دانشگاه اراک شروع کردم.

خوابگاه

  به دانشجویان غیر مقیم ،خوابگاه دولتی و خودگردان اختصاص پیدا میکنه. اختصاص نوع دولتی خوابگاه به معدل شما بستگی داره، من چون با سهمیه استعداد درخشان تو دانشگاه قبول شدم تونستم یک ترم از خوابگاه دولتی استفاده کنم که بعدش هم کرونا اومد و دانشگاه ها غیر حضوری شدن.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

  دانشگاه در حاشیه شهره تقریبا (البته من واحد فنی مهندسی در سردشت بودم، ساختمان قدیمی دانشگاه که دانشکده علوم انسانی هست هم اونجاس، به مرکز شهر نزدیک تره ولی فکر کنم به زودی همگی به واحد سردشت منتقل شن)

تردد

  امکانات برای رفت و آمد به شهر، داخل دانشگاه هست و راحت می‌تونید با آژانس یا تاکسی تلفی یا اتوبوس های شرکت واحد رفت و آمد کنید.

محل برگزاری کلاس ها

  کلاس ها داخل دانشکده‌ی مختص هر گروه برگزار میشه و تقریبا میشه گفت ساختمان های واحد سردشت نوساز و شیکه.

ارتباط با مردم شهر و مسئولین دانشگاه

  فرهنگ مردم شهر در حد معمولیه هر کسی سرش به کار خودشه. مسئولان دانشگاه هم تا جایی که من باهاشون برخورد داشتم خداییش کار راه انداز بودن.

امکانات

  امکانات علمی و تفریحی و رفاهی دانشگاه درحد متوسطه و به نظرم جای رشد داره. البته یه استخر شنای خوب و سالن ورزشی نسبتا خوب برای تفریح داره و همچنین سالن آمفی تئاتر هم داره که گاهی همایش‌های علمی خوبی در اونجا برگزار می شه.

همینطور بعضی اوقات دوره های آموزشی خوبی توسط دانشگاه برگزار میشه که هزینه‌ی قابل قبولی هم از دانشجویان بابت شرکت در اون‌ها گرفته میشه. تسهیلاتی هم جهت استفاده از باشگاه‌های بیرون دانشگاه مثل باشگاه اسب سواری و ... داده میشه.

استادان

  بعضی اساتید خیلی خوب هم تو دانشگاه هستن که اگر بتونید باهاشون ارتباط بگیرید هم در دوران دانشجویی وهم برای پیدا کردن شغل خیلی میتونن کمکتون کنن.

تشکل ها و فعالیت های جانبی دانشجویی

  من در تشکل ها فعالیتی نداشتم که بخوام خیلی راجع بهشون توضیح بدم، ولی نسبت به دانشگاه های دیگه که من دیدم و شنیدم ضعیفه. تشکل‌هایی مثل بسیج دانشگاهی و انجمن اسلامی و یکسری انجمن های علمی که گاهی همایش هایی رو برگزار می کنن تو دانشگاه فعال هستن.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

  در نهایت توصیه من به دانشجوهایی که میخوان بیان به این دانشگاه اینه که بیشتر درس بخونن جای بهتری قبول شن، دانشگاه اراک یه دانشگاه در حد متوسطه خیلی انتظار بالایی نباید داشت.


0