سلام خدمت همگی؛ بنده از سال 1398 در این دانشگاه تحصیل کرده ام.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

  دانشگاه تهران درست در مرکز شهر قرار دارد.

دانشکده دندانپزشکی تهران دارای دو بخش است. بخش علوم پایه که محل برگزاری آن در پردیس مرکزی واقع در خیابان انقلاب است و بخش کلینیکی که در منطقه امیر آباد قرار دارد.

تردد

  رفت و آمد بین شهری از نظر هزینه ای مقداری بالاست مخصوصا برای افرادی که از شهرهای دورتر می آیند.

خوابگاه

  تعداد بسیار زیادی دانشجوی غیر بومی در این دانشگاه وجود دارد  که باعث شده تعداد زیادی خوابگاه در بخش های مختلف شهر وجود داشته باشد. خوابگاه ها از نظر امکانات در حد متوسط و قابل قبولی هستند .

ارتباط با مردم شهر و مسئولین دانشگاه

  خوشبختانه در شهر تهران طیف گسترده ای از افراد وجود دارد که باعث می‌شود با هر گروهی که مورد نظر شماست بتوان ارتباط خوبی برقرار کرد.

اساتید دانشگاه اساتید خوش برخورد و حرفه ای هستند (البته مقدار زیادی هم سخت گیر(

امکانات علمی

  خوب قطعا دانشگاه تهران از نظر امکانات آموزشی ذر سطح یک کشور قرار دارد. این امکانات شامل آزمایشگاه های گوناگون، پژوهشکده ها، کلاس های عملی و تئوری مجهز و سالن های وبینار وآمفی تئاتر است که شرایط را از همه لحاظ برای آموزش، پژوهش و ارتقا سطح علمی آماده کرده است.

امکانات رفاهی - تفریحی

  امکانات تفریحی و رفاهی هم در حد مورد نیاز وجود دارد مثل امکانات ورزشی و سرگرمی خوب. امکانات رفاهی دانشگاه شامل خوابگاه های گوناگون، تسهیلات آموزشی و پژوهشی متناسب با نیاز افراد، خدمات بیمه دانشجویی، اقامتگاه ها در شهرهای گوناگون است. امکانات تفریحی هم شامل سالن های ورزشی گوناگون، استخرهای شنا، زمین های ورزشی روباز، اردوهای مختلف، مسابقات ورزشی و... می باشد.

تشکل ها و فعالیت های جانبی دانشجویی

  دانشگاه تهران و دانشکده های آن از نظر تشکل ها بسیار قدرتمند هستند. تشکل هایی مثل بسیج، انجمن اسلامی و... ومراکزی مثل مرکز پژوهش ها و بخش های دیگر طیف گسترده ای از فعالیت ها را بوجود آورده.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

  در انتها توصیه می‌کنم سعی وتلاش خود را بکنید تا در بهترین داشگاه ایران تحصیل کنید و از فضای آن لذت ببرید.


0