بسمه تعالی 

  اینجانب در مقطع کارشناسی رشته مهندسی معدن در دانشگاه مجتمع آموزش عالی زرند کرمان  تحصیل می نمایم. این دانشگاه  مدت‌ها پیش جزو دانشگاه باهنر کرمان بوده است اما هم اکنون مستقل گردیده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

جو دانشکده

  به دلیل کم بودن وسعت دانشگاه و کم بودن دانشجویان از نظر تعداد، تقریبا همه با یکدیگر آشنایی دارند.

تعداد دانشجویان کل مجتمع آموزش عالی زرند ۵۰۰الی ۶۰۰ نفر می‌باشد.

ارتباط دانشجویان با استادان:

  این دانشگاه دارای اساتید کارکشته و مجرب است، مخصوصا در رشته مهندسی معدن که اکثرا رابطه خوبی  با دانشجویان دارند و سعی می‌کنند مطالب را هرچه بهتر با روش های متناسب به یاد گیرندگان علم انتقال دهند.

محل برگزاری کلاس ها:

  محل برگزاری کلاس ها با خوابگاه (چه پسران چه بانوان) فاصله چندانی ندارد. به طوری که پیاده حدود ۱۰ دقیقه فاصله زمانی است.

امکانات دانشکده:

  دانشکده معدن از نظر امکانات شامل: آزمایشگاه کانی شناسی و نوری و سنگ شناسی است که البته به شدت کمبود میکروسکوپ های مخصوص پلاریزان و..احساس می‌شود.

تشکل ها و فعالیت های جانبی دانشجویی:

  تشکل ها و فعالیت های جانبی دانشجویی: عبارتند از بسیج دانشجویی، جهاد دانشگاهی، تشکیل میزهای تخصصی مربوط به همان رشته از طرف سازمان صمت (صنعت، معدن،ت جارت) استان کرمان

درباره استادان:

  استاد های سرشناسی که می توان نام برد در حال حاضر عبارتند از دکتر مهدی ایرانمنش، دکتر علیرضا شاکر اردکانی، دکتر الهی که در حوزه  زمین شناسی در حال فعالیت هستند .

دیگر اساتید سرشناس در این رشته می‌توان دکتر موسوی نسب، دکتر سعیدی، دکتر شجاعت، دکتر جلالی فر  که جزو اساتید دانشگاه های استان کرمان در حوزه معدن می باشند.

توصیه برای انتخاب رشته:

  کسانی که علاقه مند به کارهای عملیاتی، صحرایی وهیجان انگیز هستند و در دروس ریاضیات، فیزیک، علوم پایه، زمین شناسی قوی هستند رشته معدن گزینه مناسبی برای تحصیل می‌باشد و در آینده می توانند در معدن ها، پالایشگاه ها، شرکت های معدنی، وزارت صمت و در بحث کشف معادن فعالیت کاری خود را آغاز کنند.

موفق و پیروز باشید 


0