دانشجوی سال آخر دکترای مهندسی منابع طبیعی- صنایع خمیر و کاغذ دانشگاه تهران هستم، مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را نیز در همین رشته و در دانشگاه تهران گذرانده‌ام.

موقعیت جغرافیایی دانشکده

  دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران که در کرج واقع است، دارای محیطی بسیار آرام با فضایی بسیار زیبا و سرسبز می باشد.

جو دانشکده

  رابطه دانشجوها با یکدیگر و با اساتید رابطه فوق العاده دوستانه و محترمانه ای می باشد.

محل برگزاری کلاس ها

  محل برگزاری کلاس ها نیز در شهر کرج می باشد.

کیفیت امکانات دانشگاه

  امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی و... عالی می باشد، اما امکانات آزمایشگاهی و علمی دانشگاه تهران که برترین دانشگاه ایران و خاورمیانه است می تواند خیلی بهتراز این باشد.

تشکل ها و فعالیت های جانبی دانشجویی

  البته فعالیت دانشجویی و تشکل های دانشجویی نیز چند نسبت به سال های قبل کم رنگ تر شده است.

درباره استادان

  از اساتید سابق گروه و دانشکده می توان دکتر میرشکرایی را نام برد که در زمینه خمیرکاغذ، شیمی کاغذ، شیمی چوب و... کتاب های زیادی تالیف کرده و مقالات زیادی نوشته اند و در حال حاضر بازنشسته شده اند. از اساتید محترم گروه صنایع خمیر وکاغذ می توان دکتر یحیی همزه، که در زمینه کاغذسازی، شیمی کاغذ و تصفیه آب و پساب در صنعت خمیر و کاغذ تخصص دارند را نام برد. همچنین دکتر سحاب حجازی که در زمینه خمیر کاغذ سازی و رنگبری و  پالایشگاه زیستی و بازیابی مواد و انرژی در کارخانه های خمیر و کاغد تخصص دارند را نام برد. دکتر علی عبدالخانی نیز در زمینه شیمی چوب، مشتقات سلولزی و آنالیز و تجزیه دستگاهی تخصص دارند. و دکتر محمد آزادفلاح نیز در زمینه چاپ و جوهرزدایی کاغذ و تبدیلات کاغذ و بازیافت کاغذ تخصص دارند.

توصیه برای انتخاب رشته

  توصیه من به دانش آموزانی که می خواهند این رشته و این صنعت را انتخاب کنند این است که با علاقه و آگاهی کامل این رشته و بازار کار آن را مطالعه و انتخاب کنند و صرفا توقع کار در محیط دانشگاهی را نداشته باشند چرا که بازار کار صنایع خمیر و کاغذ و تبدیلات کاغذ بسیار گسترده است.


0