دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از بهترین دانشگاه های کشور است و بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران از نظر علمی بسیار قوی است، همچنین در برخی رشته های مانند داندانپزشکی و HSE رتبه اول را داراست.

درباره رشته
با توجه به اینکه رشته مدیریت
 HSE از رشته های جدید در ایران است و از سال 93 پذیرش دانشجو دارد، گروه آن در دانشگاه شهید بهشتی جوان بوده و بین اساتید و دانشجویان ارتباط صمیمانه و پرکاری وجود دارد. اساتید گروه در حوزه رشته بسیار سخت گیر بوده و علاوه بر فعالیت های روتین درسی کارهای آموزشی دیگر با انجام پرژوه های عملی نوشتن مقاله کتاب و .. را نیز از دانشجویان انتظار دارند.

محل برگزاری کلاس ها
کلاس ها در دانشکده ایمنی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، واقع در ولنجک برگزار می شود.

درباره استادان
در مورد اساتید گروه می توان آقای دکتر غلام نیا به عنوان مدیر گروه
 HSE نام برد که در زمینه فعالیت های ایمنی و بهداشت حرفه ای در ایران زبان زد هستند. همچنین آقای دکتر سعیدی که در حوزه تحقیقاتی و مقاله بسیار  فعال هستند، آقای دکتر باقری و خانم دکتر منظمی و همچنین آقای دکتر حجارتبار، خانم دکتر خالو، دکتر وزیری و خانم دکتر محسن زاده اعضا گروه هستند.

توصیه درباره انتخاب رشته
در خصوص کسانی که می خواهند وارد این حوزه شوند: حوزه HSE تنها در مقطع کارشناسی ارشد است و کسانی که در حوزه بهداشت حرفه ای ایمنی محیط لیسانس گرفته اند می تواند وارد شوند که البته خودشان در این خصوص اطلاعات کافی دارند، ولی دانش آموزان که در مقطع کارشناسی می خواهند وارد رشته های مهندسی بهداشت حرفه ای یا ایمنی بشوند بدانند که بازار کار بسیار خوبی نسبت به بقیه رشته خواهند داشت و قطعا افرادی که خلاق بوده و ارتباطات بالایی دارند در حوزه کاری موفق تر خواهند بود. با توجه به اینکه این رشته یک رشته بین رشته ای هست باید در تمام زمینه ها از جمله: زیست و آناتومی، شیمی، فیزیک، اقتصاد، مدیریت، سم شناسی، برق و ... دانش داشته باشند که کمی دوره های این رشته را سخت می نماید.


0