میر علی قاسمی هستم دانشجوی مهندسی انرژی ورودی ۹۸.

خوابگاه و امکانات آن

 من به عنوان یک خوابگاهی کاملا از خدمات خوابگاهی راضی ام. خوابگاه های پسرانه شامل تعدادی حمام برای کل خوابگاه می باشد که معمولا کافی است. هر طبقه سرویس بهداشتی جداگانه دارد ک ۳ الی ۴ عدد است. هر سه وعده غذایی به دانشجو تعلق میگیرد که همگی شامل یارانه است و قیمت معقولی دارد. وعده های غذایی برای تمامی ایام هفته بجز جمعه و روزهای تعطیل رسمی است. صبحانه به صورت اقلام غذایی مثل خرما و پنیر و کره و ... به صورت یکجا و هر ۲ هفته یک بار تحویل داده می‌شود. اقلام صبحانه به انتخاب خود دانشجو است (مثلا خرما یا قند. مربا یا شکلات صبحانه و ...). نهار در طی روزهای هقته صرفا در سلف دانشگاه ارائه می‌شود ولی شام می تواند در خوابگاه تحویل داده شود و یا در سلف دانشگاه. کیفیت غذا (بجز مواردی) و اقلام صبحانه بسیار مطلوب است.

 خوابگاه های دانشگاه معمولا نزدیک دانشگاه هستند (خوابگاه دخترانه بسیار نزدیک تر، در حد ۲ دقیقا نسیر پیاده). خوابگاه برای دانشجویان اقلام خواب (با هزینه) نیز درنظر گرفته است که کاملا اختیاری است. اتاق های خوابگاه از ۲ نفره هست تا ۷ نفره. اجاره خوابگاه بسته به سطح خوابگاه و تعداد ساکنین اتاق حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزارتومان برای هر ترم می باشد.

 خوابگاه برای مناسبت های مختلف و همچنین ایام امتحانات برنامه های متنوعی برگزار می‌کند .

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

 دانشگاه امیرکبیر در خیابان حافظ واقع شده و شامل ۴ در ورودی است: در حافظ، ولیعصر، سعید، رشت.

تردد به دانشگاه

 دانشگاه در مجاورت خیابان انقلاب و میدان ولیعصر واقع شده و با مترو حدود ۱۰ دقیقه فاصله دارد. دسترسی به نقاط مختلف شهر با مترو به سادگی امکان پذیر است که برای دانشجویان امکان صدور کارت مترو با تخفیف وجود دارد. همچنین اتوبوس و موتور و تاکسی نیز به راحتی قابل دسترسی است

ارتباط با مردم شهر

 در شهر تهران مردم از تمامی شهرها و زبان ها و فرهنگ ها و حتی از کشورهای دیگر به ویژه افغانستان، زندگی و کار می‌کنند. لذا علاوه بر اینکه شما معمولا حس تنهایی و غریبی نمی‌کنید، مردم بومی تهران نیز به خوبی با شما برخورد و شما را کمک می‌کنند.

درباره دانشگاه

 دانشگاه امیرکبیر به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور از انجمن های علمی مختلف و همچنین شتاب دهنده برخوردار است. لذا از استارت اپ ها حمایت مادی و معنوی می شود و فضار کار به آنها تعلق می گیرد. دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه EPFL سویس برنامه تبادل دانشجو دارد. ارتباط دانشگاه امیرکبیر با صنعت بسیار قوی می باشد و فرصت های امریه فراوانی برای دانشجویان فراهم است. همچنین دانشگاه دارای مرکز آموزش زبان های خارجی است که دوره های مختلف زبان انگلیسی برای دانشجویان برگزار می‌کند. دانشجویان می‌توانند با گذراندن دوره هایی، درس زبان ۱ و ۲ را بدون شزکت در کلاس های دانشگاه پاس کنند.

امکانات دانشگاه

 داخل دانشگاه استخر و سالن بدن سازی و زمین فوتبال وجود دارد که برای دانشجویان با هزینه کمی قابل دسترسی است. همچنین گیم نت و سوپرمارکت و تعدادی کیوسک فتوکپی داخل دانشگاه وجود دارد

تشکل‌ها و فعالیت‌های جانبی دانشجویی

 دانشجویان دانشگاه امیرکبیر همواره در مناسبت های مختلف اجتماعی و سیاسی کشور فعال بوده اند و در این مواقع، داخل دانشگاه شاهد تجمعات مختلف دانشجویان هستیم. دانشجویان از عقاید و باورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و گاهی درگیری هایی نیز بین طرف های مخالف رخ می دهد. تشکل های مختلف دانشجویی از جمله شورای صنفی دانشگاه و انجمن دانشجویان مسلمان و ... فعالیت می‌کنند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

 توصیه من به دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را دارند این است که از فرصت های مختلفی که در این دانشگاه فراهم است نهایت استفاده را ببرند و صرفا مشغول درس و معدل نشوند. فضا برای کار و تحصیل و فعالیت اجتماعی و ... مهیاست فقط نباید از آنها غافل شوید !


0