بنده دانشجوی مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی اراک می باشم.

سطح علمی دانشگاه 
طرح تاسیس این دانشگاه بعد از انقلاب اسلامی تصویب شده و اولین دانشگاه صنعتی تاسیس شده بعد از انقلاب اسلامی می باشد و طی این سالها دانشگاه پیشرفت های زیادی در زمینه علمی و صنعتی داشته است و در شاخص ارتباط با صنعت بین دانشگاه های فنی و مهندسی جز 20دانشگاه برتر از نظر ارتباط موثر با صنعت بوده است. همچنین دانشگاه صنعتی اراک رتبه اول اختصاص سراهای ورزشی در بین دانشگاه‌های کشور را داراست.

درباره دانشکده
دانشکده مهندسی مکانیک از با سابقه‌ترین دانشکده‌های این دانشگاه می‌باشد که دارای کارگاه‌های پیشرفته و متناسب با نیازهای صنعت است و طی مدت یکسال به تعداد این کارگاه‌ها افزوده شده و امکانات ارتقا پیدا کرده است. اکثر دروس عملی و تئوری مربوط به رشته  در داخل دانشکده برگزار می شود اما دروس علوم پایه در مکان دیگری برگزار می‌شود.

ارتباط دانشجویان و استادان
در این دانشگاه اساتید مجرب و با تجربه و جوان به صورت مکمل حضور دارند و اساتید و دانشجویان به راحتی و به صورت مطلوب باهم ارتباط دارند.

درباره استادان
از اساتید مهم و با سابقه دانشکده می‌توان به دکترجلالی، دکتر آشتیانی و دکتر جودکی و... اشاره کرد که از نظر علمی در این حوزه باسابقه هستند.

تشکل ها و فعالیت های جانبی دانشجویی
تشکل‌های دانشگاه و انجمن‌های علمی به صورت اختصاصی هر دانشکده و انجمن‌های هنر و موسیقی و زبان و... می‌باشد که هر دانشجویی متناسب با علایق خود می‌تواند در هرکدام از انجمن‌ها شرکت داشته باشد.

تنها مشکلی که در این مدت تحصیل در دانشگاه به ذهنم می‌رسد و به نظرم مهم است نبود خوابگاه دولتی برادران است که خوابگاه‌های برادران به صورت خود گردان می‌باشد.

توصیه برای انتخاب رشته
با وجود مشکلی که عرض کردم از انتخاب این رشته و تحصیل در این دانشگاه راضی هستم و زندگی دانشجویی و تحصیل برایم مطلوب بوده است. 
به امید پیشرفت و بهبود در زندگی دانشجویان...

 


1