دانشجوی کارشناسی مهندسی انرژی امیرکبیر، ورودی ۹۸ هستم.

رشته مهندسی انرژی در مقطع کارشناسی از سال ۹۴ دانشجو می پذیرد. مهندسی انرژی در دانشگاه امیرکبیر دانشکده مستقلی ندارد و با رشته فیزیک دانشکده "فیزیک و مهندسی انرژی" را تشکیل می دهند.

جو دانشکده
 از آنجایی که این رشته دانشجوی پردیسی نیز می پذیرد، جو دانشکده کاملا متنوع است.

ارتباط دانشجویان با استادان
دانشجویان معمولا رابطه خوب و صمیمی با یکدیگر و با اساتید دارند. این دانشکده از اساتید جوان و پرانرژی و با اطلاعات بالا و به روز برخوردار است. مدیرگروه انرژی، جناب دکتر طالبی، از اساتید جوان و پرانرژی دانشکده است و رابطه خوبی با دانشجویان دارد.

محل برگزاری کلاس ها
کلاس های دانشکده ای همگی در خود دانشکده برگزار می شود. لازم به ذکر است که دانشکده "فیزیک و مهندسی انرژی" به همراه دانشکده "صنایع"، خارج از محیط اصلی دانشگاه واقع شده اند. لذا نیازی به ورود به دانشگاه برای دسترسی به دانشکده نیست.

کیفیت امکانات دانشکده
کیفیت کلاس‌ها بنظر من می‌تواند بالاتر باشد اما با توجه به نوپا بودن این رشته، امید است که در آینده اوضاع بهتر شود.

کمبود های دانشکده از نظر من، کمبود اساتید باتجربه در این زمینه، سطح نسبتا پایین کلاس‌ها، توجه ناکافی دانشگاه به این دانشکده، کمبود برنامه ‌ای غیردرسی برای دانشجویان، ارتباط ضعیف اساتید با دانشجو (معمولا محدود به کلاس درس)، عدم ارتباط با صنعت.

تشکل های و فعالیت های جانبی دانشجویی
تشکل‌های دانشکده شامل شورای صنفی دانشکده و انجمن علمی است که اعضای هر دو تشکل رابطه بسیار نزدیک و صمیمی با دانشجویان دارند. این تشکل‌ها در زمان‌های محتلف تلاش خودشوپان را می‌کنند تا نیازهای دانشجو برطرف شود. به عنوان مثال تلاش برای ایجاد کنکور مستقل مهندسی انرژی.

استادان رشته
دکتر طالبی به عنوان مدیرگروه انرژی از اساتید مهم دانشکده است و همواره در ترم اول دانشجویان جدید الورود درس فیزیک ۱ با ایشان دارند.
به علت نوپا بودن این رشته، دانشکده دارای هیئت علمی قوی و منسجم نیست و جا برای پیشرفت زیاد است.


0