دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته ی تاریخ گرایش آسیای میانه و قفقاز در دانشگاه تهران، فارغ از تحصیل کارشناسی تاریخ دانشگاه  شیراز و فوق العاده علاقه مند به مطالعات روسیه، آسیای میانه و قفقاز ...

وضعیت دانشکده
 دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، از امکانات و محیط بسیار خوب و زیبا برخوردار است و دانشجویان و اساتید، ارتباط مستقیم و مناسبی با هم دارند.

محل برگزاری کلاس ها
 دانشکده ی ادبیات و علوم و انسانی  دانشگاه تهران در ورودی و درب اصلی دانشگاه، در ضلع جنوب شرقی پردیس اصلی دانشگاه ، در دسترس است.
کلاس های دانشکده، طراحی زیبا و جالب توجهی دارد و محیط بیرونی دانشکده، سبز و زیباست.

کیفیت امکانات دانشکده
 امکانات رفاهی، علمی و تفریحی؛ در سطوح بالا و بسیار وسیع در کشور را پوشش می دهد. از جمله ی آن، می توان به خوابگاه های در سطح الف و ب کشور، غداخوری ها با غذاهای متنوع و مناسب، فروشگاهای گسترده، آزمایشگاه ها، پژوهشگاه ها و کارگاهای درجه ی برتر، تخفیف گسترده و اعتبارات کمک آموزشی تحقیقی و پژوهشی، ایجاد امکان مناسب برای ورزش های گوناگون و کتابخانه های بزرگ و وسیع، ایجاد اماکن وسیع فناوری و ارتباطی و.... اشاره نمود‌.

وضع علمی و پژوهشی و کمبودها
 انجمن های علمی و تشکل های سطح دانشگاه، در این دانشکده هم حضور کامل دارند و حق انتخاب مناسبی را بر پایه علایق و سلایق؛ پدید آورده اند و سطح پژوهشی و امکانات پژوهشی دانشکده و رشته؛ در بالاترین سطوح کشور قرار دارد.

وضعیت اداری چندان مناسبی ندارد که کارشناسان اداری، علت را کمبود کارشناسان اداری  و سختی کار می دانند ...

فعالیت های دانشجویی و تشکل ها
 بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی و جامعه ی اسلامی مستقل و تحکیم وحدت؛ از جمله ی تشکل های فعال در دانشگاه هستند که طیف وسیع و گسترده ای از فعالیت های دانشجویی را برقرار می کنند. از جمله ی این برنامه ها، برنامه های مناسبتی (روز دانشجو و پیروزی اتقلاب و ...)، کارگاه های علمی، برنامه های سیاسی با طیف گسترده ای از سلایق و علایق، برنامه های فرهنگی و مسابقه ها، امکانات مخصوص به فرد تشکل ها مانند کتابخانه و بیمه و.... را شامل می شود.

در کنار آن، انجمن های علمی با نگاهی علمی و کانون ها با نگاه تخصصی، فعالیت های تشکل ها را تکمیل می نماید.

درباره استادان
 اساتید مهربان و با سابقه فعالیت بالا، متخصص و توانمند، در بالاترین سطح علمی کشور را داراست که استاد کالیراد و استاد رشتیانی، از جمله این اساتید هستند.

پیشنهاد
 پیشنهاد می‌کنم، اگر سطح و وجه ی علمی در سطوح بالای کشور و جهان را مد نظر دارید؛ حتما دانشگاه تهران را در اولویت‌های ابتدایی قرار دهید.


0