ورودی سال 94 دانشگاه صنعتی اصفهان و در رشته‌ی مهندسی مکانیک هستم.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه
دانشگاه یک ربع تا 20 دقیقه با اصفهان فاصله دارد.

تردد به شهر
شهرهایی که سرویس به آنها برقرار است: اصفهان، خمینی شهر و نجف آباد است. اصفهان بیش از همه سرویس دارد که نیم ساعت تا اصفهان راه است؛ بعد خمینی شهر که بغل دانشگاه است و نجف آباد هم نیم ساعت مسافت دارد.

درباره خوابگاه‌ها، امکانات، فاصله خوابگاه تا دانشگاه و نحوه تردد
من خوابگاهی نبودم ولی خوابگاه زیاد رفتم. محل خوابگاه‌های ترم‌های 1 تا 6 غالبا پائین‌تر از اداره‌‌ی نقلیه است که از بقیه‌ی جاهای دانشگاه دور است. ولی ترم‌های آخر به مجموعه خوابگاه‌هایی با موقعیت مناسب‌تر منتقل می‌شود.
اتاق‌ها 4 نفره است و امکانات تا جایی‌که دیده بودم، کافی بود.

محل برگزاری کلاس ها
محل برگزاری کلاس‌ها در ترم‌های اول، تالارها و در ترم‌های بعدش دانشکده‌هاست.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان دانشگاه
 طبیعتا به خاطر فاصله‌ی دانشگاه تا شهر، ارتباط زیادی با شهر و مردمش وجود ندارد.
مسئولان دانشگاه هم غالبا کار بچه‌ها را راه می‌اندازند (حداقل برای یک دانشجوی غیرخوابگاهی که با اداره‌ی رفاه کار چندانی ندارد).

امکانات علمی دانشگاه
 امکانات علمی و پژوهشی در برخی زمینه‌ها به حد کافی و مناسب وجود دارد و هرکسی باید ببیند بسته به زمینه‌ی کاری موردعلاقه‌اش امکاناتی خواهد داشت یا خیر. کتابخانه‌ی بزرگی با امکاناتی علاوه بر کتابخانه از قبیل سایت رایانه، دسترسی به پایان نامه ها و آرشیو روزنامه های سالهای مختلف و سالن مطالعه دارد. علاوه بر آزمایشگاههایی که در هر دانشکده در دسترس است، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه هم در زمینه‌هایی چون اندازه­ گیری، تجزیه و تحلیل داده­ های تجربی و شبیه­ سازی آن­ها خدمات رسانی میکند.

امکانات رفاهی تفریحی
 امکانات تفریحی زیادی در دانشگاه در دسترس نیست؛ مجموعا یک گیم نت و یک مجموعه‌ی ورزشی در دانشگاه وجود دارد و تعدادی هم زمین هم در مجموعه خوابگاه‌ها هست. برای امکانات بیشتر باید به شهر رفت.

تشکل‌ها و فعالیت‌های جانبی دانشجویی
 دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌های مختلف فرهنگی و مذهبی و هنری مشارکت کنند. 5 تشکل دانشجویی فعال هم در دانشگاه با دیدگاه‌های مختلف وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در آنها عضو شوند و به فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ... بپردازند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
در آخر به آن‌هایی که مایل به تحصیل در این دانشگاه هستند توصیه می‌کنم که پیش از انتخاب هر رشته‌ای در این دانشگاه، حتما  بررسی کنند که رشته‌ای که به آن وارد می‌شوند ارزش تحصیل در دانشگاه صنعتی اصفهان را دارد یا خیر. علاقه‌ی تحصیلی هم حتما بایستی مورد توجه قرار گیرد.


0