سلام دوستان! وقتتون بخیر.
بنده آرش قیطاسوند هستم دانشجوی سال دوم ارشد رشته
ی علوم کامپیوتر دانشگاه شاهد، گرایش علوم تصمیم و دانش. کارشناسی هم همین رشته و در همین دانشگاه شاهد درس خوندم.

محل برگزاری کلاس‌ ها
متاسفانه، رشتهی علوم کامپیوتر در دانشگاه شاهد، دانشکدهی جدا نداره و زیرمجموعهی دانشکدهی علوم پایه است. دانشکدهی علوم پایه در این دانشگاه، ساختمان کوچکی داره با حدوداً 4 کلاس که اصلا جواب تعداد دانشجو و کلاسهای این دانشکده رو نمیده و ناچارا اکثر کلاسها در ساختمان ایثار که همون ساختمان کلاسها است برگزار میشن.

جو دانشکده
موضوع قبلی که گفتم باعث شده که سطح دانشکده به شدت خلوت و سوت و کور باشه. البته 4-5سال پیش اینطوری نبود و با فعالیت زیاد انجمن علمی و بسیج و رویدادهای سطح دانشکدهای که گذاشته میشد، فضای سطح دانشکده خیلی بهتر بود. ولی هر دوی این تشکلات به علت سختیها و اذیتهای بیموردی که وجود داشت، رفته رفته فعالیت رویدادیشون کمتر شد.

امکانات دانشکده
دانشکده از نظر امکانات، نمرهی 6 از 10 میگیرد. بزرگترین کمبودی که آقایان باهاش مواجه بودن، نبود سالن مطالعه مخصوص بود و برای این کار باید از میزهایی که در لابی دانشکده وجود داشت استفاده میکردیم که به علت سر و صدا و رفت و آمد ناکارآمد می‌شدن. موضوع بعدی عدم تعبیه پریز برق در چنین محلهایی بود که واقعا ناراحتم که چنین مسئله پیش پا افتادهای، مشکل به حساب بیاد.
اما از نظر امکانات بهداشتی وضعیت مساعد بود. آب آب
سردکنهای دانشگاه کلا مزه بدی میدادن و استفاده ازشون توصیه نمیشد، درمورد دانشکده هم همین موضوع صدق میکرد. بوفه هم تقریبا به دانشکده نزدیکه.

درباره استادان
بزرگترین نقطهی قدرت دانشکده وجود اساتیدی همچون دکتر سیدجوادی و دکتر بیژنی است. با اینکه مثل همهی رشتهها و دانشکدهها اساتید ضعیف هم بین اساتید یافت میشد، اما وجود اساتید خوب، تنها چیزی بود که این دانشگاه و دانشکده را قابل تحمل میساخت؛ به غیر از آن به پارک خشکی که برای با هم بودن به آن میرفتیم شباهت بیشتری داشت.

توصیه برای انتخاب رشته
با تمام این صحبتها اگر باز هم به انتخاب رشته کنکور سراسری برگردم این رشته-دانشگاه را انتخاب میکنم. دلیل اصلی این موضوع، شرایط مشابه در باقی دانشگاههای کشور است. هر کدام با مشکلی دست و پنجه نرم میکنند که متاسفانه از مدیریت ضعیف سرچشمه میگیرد. پس دوستانی که در حال انتخاب رشته هستند باید خود را برای این موضوع آماده کنند.
موفق و موید باشید.


0