Loading...

سلام. من میلاد پناهی پرچین سفلی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران، ورودی روزانه‌ی مهر ۹۸ هستم.

جو دانشکده
واقعیت جو دانشکده دور از انتظار من است و رابطه‌ی اساتید با یکدیگر خوب نیست. ارتباط دانشجویان بد نیست و من خودم به شخصه قبل از ورود به دانشگاه از طریق دانشجویان ترم بالایی با دانشکده و جو آن آشنا شدم و چند نفر از دوستان کمک‌های زیادی به من کردند و رابطه‌ی خوبی با آنها دارم. اساتید دانشکده و رشته‌ی ما واقعا دور از انتظار ظاهر شدند و دو نفر از آنها واقعا سواد دانشجویی هم ندارند و چه برسد به استادی! رفتار عده‌ای از اساتید واقعا بی‌ادبانه است و اصلا پاسخگوی نیاز علمی دانشجویان نیستند!

محل برگزاری کلاس‌ ها
کلاس‌های ما در دانشکده‌ی علوم و فنون نوین پایین‌تر از خوابگاه کوی پسران است.

امکانات
امکانات دانشکده ضعیف و تقریبا خیلی از دستگاه‌ها اصلا نیست و من مجبور شدم برای ادامه‌ی تز ارشدم به دانشگاه صنعتی شریف برم. البته دستگاه مورد نظر من در دانشکده بود ولی استاد صاحب دستگاه با استاد راهنمای من رابطه‌ی خوبی نداشت و مجبور شدم در دانشگاه شریف کار کنم. کیفیت دانشکده هم خوب نیست چون بسیار کوچک است و در حد یک مکان مسکونی است تا دانشکده!

استادان
کمبود اساتید باسواد، حداقل در گرایش ما امکان استفاده از اساتید به نام و بزرگ دانشکده‌ی فنی رشته‌ی مهندسی شیمی پردیس مرکزی وجود داره ولی گارد سختی برای ایجاد ارتباط در میان اساتید دانشکده و گروه زیست پزشکی وجود دارد! 

پیشنهاد ها برای دانشگاه
تهیه دستگاه‌های آزمایشگاهی.
حمایت از دانشجویان ارشد در راستای انجام تز ارشد و خرید مواد آزمایشگاهی که بسیار گران هستند. با ۹۰۰ هزار تومن بودجه‌ی تز ارشد نمی‌شود تز ارشد را که حداقل ۱۵ میلیون هزینه دارد، انجام داد!
افزایش فضا و مکان برای برگزاری کلاس‌ها و همایش‌های بزرگ.

تشکل ها وفعالیت های دانشجویی
در مورد تشکل‌ها اطلاع خاصی ندارم ولی در همین حد که گرایش زیست پزشکی در دانشکده انجمن علمی ندارد.

استادان

استادی که می‌توانم بگم در گرایش ما واقعا ارزش استادی دارد، خانم دکتر فاطمه یزدیان هستند که بسیار استاد پیگیر در زمینه‌ی کمک علمی و یاد دادن انواع نرم‌افزارها و مطالب علمی مربوط به پایان‌نامه‌ی دانشجو هستند. بسیار استاد دلسوزی هستند و از وارد کردن هرگونه استرس به دانشجو خودداری می‌کنن تا دانشجو با آرامش کارهایش را انجام دهد.
البته آقای دکتر رضایان هم استاد با سوادی هستند.

توصیه برای انتخاب رشته
در کل گرایش زیست پزشکی یکی از گرایش‌های مهندسی شیمی است که دانشجویان علاقه‌مند به این گرایش باید مطالب پزشکی را هم فرا بگیرند که این کار دانشجو را سخت و دو چندان می‌کند. دانشجویان قبل از ورود به این دانشکده و رشته حتما دارای هدف باشند و بدانند که این گرایش تقریبا موقعیت شغلی در ایران ندارد و کسانی که می‌خواهند در ایران بمانند حتما به فکر ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان باشند و یا به فکر اپلای و رفتن از ایران باشند. حتما در مورد سابقه‌ی اساتید و امکانات دانشکده تحقیق کنند. 


0