با سلام
در این فایل قصد دارم توضیحاتی رو در مورد دانشکده‌ی صنعت نفت آبادان ( شهید تندگویان) برای شما ارايه بدم.

معرفی
من فاطمه سلطانی ، دانشجوی کارشناسی رشته ی مهندسی شیمی ورودی 96 این دانشکده هستم.

دانشکده‌ها
دانشگاه صنعت نفت از چهار دانشکده در شهرهای آبادان، اهواز، تهران و محمودآباد تشکیل شده که در حال حاضر  فقط آبادان و اهواز اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  می‌کنند.

تاسیس
دانشکده‌ی نفت آبادان از سال 1318 تاسیس شده که امسال 80 ساله شده و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایرانه.
نماد اصلی این دانشکده برج ساعت اونه که خیلی زیباست ولی متاسفانه چند سالیه که ساعتش از حرکت ایستاده!

تعهد استخدام در شرکت نفت
تا قبل از ورودی سال 94 دانشکده به دانشجویان تعهد استخدام در شرکت نفت رو داشت که بعد از اون برداشته شد و به همین دلیل سطح علمی دانشجویان نسبت به ورودی‌های قبلی افت شدیدی داشت که این مورد رو می‌شه از رتبه‌های کنکور ورودی‌های بعد از 94 متوجه شد!

محیط دانشکده
محیط دانشکده نسبت به دانشگاه‌های دیگه کوچکتره.

خوابگاه‌ها
در حال حاضر یک خوابگاه برای دختران ( یاس ) و 6 خوابگاه برای پسران در دانشکده وجود داره.
نکته‌ی مثبتی که می‌شه بهش اشاره کرد وجود خوابگاه‌ها در داخل دانشکدست و نزدیک بودن اون‌ها به کلاس‌های درس و دفاتر آموزشی و ستاد دانشگاه.

مشکلی که برای خوابگاه‌ها می‌شه بهش اشاره کرد قدیمی بودن ساختمان‌ها و کمبود نیروهای تعمیرات در دانشکدست و هر سال تعداد پذیرش دختران در دانشگاه در حال افزایشه که توی خوابگاه نسبتا کوچک یاس ( با توجه به تعداد نفرات ) مشکلات جدی رو به وجود آورده.

با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش در دانشکده و انتقال دانشجویان دانشکده محمود آباد و پذیرش رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد دانشکده تهران، دانشکده برای برگزاری کلاس‌ها و ظرفیت خوابگاه‌ها دچار مشکل شده.

فعالیت‌های آزمایشگاهی، اساتید ، ارشد مهندسی شیمی
از لحاظ تجهیزات آزمایشگاهی دانشکده در سطح خوبی قرار داره و فعالیت‌های تحقیقاتی در مرکز تحقیقات دانشکده، آزمایشگاه شهید شهریاری و آزمایشگاه‌های ساختمان علوم انجام می‌شه.

اساتید بنام و تحصیل کرده در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان در دانشکده در حال تدریس هستند و سطح علمی دانشکده رو حفظ می‌کنند.

برای تحصل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در این دانشکده در حال حاضر فقط رشته ی hse دانشجو پذیرش می‌کنه.

فعالیت‌های دانشجویی
انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی فعالیت نسبتا زیادی در دانشکده دارند و دوره‌های آموزشی نرم افزارهای مختلف، نشریات، برگزاری سمینارهای علمی و مراسمات را انجام می‌دهند.

جو دانشکده
جو بین دانشجویان نسبتا صمیمی و خوبه. دانشجوها مخصوصا توی یادگیری درس‌ها خیلی به هم کمک می‌کنند و تا جایی که بتونند کلاس‌های حل تمرین و لکچر دادن‌های خوب برای یادگیری درس‌ها و پاس شدن امتحانات رو از دانشجوها دریغ نمی‌کنند ! ( این مورد خیلی خوبه )

تعداد دانشجویان دختر نسبت به پسران در این دانشکده خیلی کمتره که این موضوع در برخی موارد مشکلاتی رو به وجود میاره.

یادگیری زبان انگلیسی
یه نکته‌ی خیلی مهم و خوبی که توی این دانشکده هست یادگیری زبان انگلیسی در 3 ترم اول ورود به دانشکده است که دانشجوها بعد از تعیین سطح  و دسته‌بندی در سه گروه مختلف، در سه سطح زبان رو یاد می‌گیرند  که این آموزش‌ها برای یادگیری دروس و مطالعات علمی خیلی مفیده.

امکانات ورزشی
دانشکده از لحاظ امکانات ورزشی اوضاع نسبتا خوبی داره که می‌شه به استخر، سوله ورزشی، پیست دو و زمین چمن اشاره کرد.

پل موفقیت !
در آخر، دانشکده با اینکه مشکلات زیادی داره ولی می‌تونه پل موفقیتی باشه برای شما، البته اگر خودتون بخواید و برای رسیدن بهش تلاش کنید.
توی این دانشکده شما از راه‌های مختلفی می‌تونید فعالیت‌های علمی انجام بدید و آیندتون رو توی این راه بسازید.
امیدوارم که این مطالب برای شما مفید باشه و بتونید انتخاب خوبی داشته باشید.


0