تاریخچه دانشگاه

از جمله اهدافي كه بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي مد نظر مسئولين علمی و فرهنگي نظام جمهوري اسلامي قرار گرفت ، ايجاد تغييرات بنيادي در كم و كيف مراكز آموزش عالي كشور بود بطوريكه بتواند نيازهاي فعلي و آتي کشور را برآورد نمايد .
دانشگاه صنعتي سهند با هدف تربيت بخشي از نيروهاي متخصص و متعهد مورد نياز كشور در زمينه‌هاي علوم مهندسي در سال 1368 با تصويب شوراي گسترش دانشگاههاي كشور و شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاسيس گرديد.

فعاليتهاي آموزشي

      دانشگاه صنعتی سهند فعاليتهاي آموزشي و پژوهشی خود را از سال 1369 آغاز نموده است. هم‌ اكنون بعد از گذشت بیست و پنج سال فعاليت آموزشي، دانشگاه در 2 رشته در مقطع کاردانی و 21 رشته در مقطع كارشناسي و 55 رشته در مقطع كارشناسي‌ ارشد و در 60 رشته در مقطع دكتري به فعاليت آموزشي خود ادامه مي دهد . دانشكده‌هاي مهندسي مواد، مهندسي شيمي، مهندسي معدن، مهندسي برق، مهندسي عمران، مهندسی پلیمر، مهندسی مکانیک و علوم پایه. همچنين آموزشكده فني ورزقان در گرايش هاي استخراج معدن ، فرآوری مواد معدنی در مقطع كارداني و مرکز آموزشهای الکترونیکی دانشگاه در هفت رشته مهندسی شیمی، مهندسی مواد، مهندسی پزشکی و IT در مقطع کارشناسی و در سه رشته مهندسی شیمی، مهندسی مواد، مهندسی پزشکی اقدام به پذيرش دانشجو مي نمايند.


0