محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری
مجتمع واحد شهر ری در تهران کیلومتر 6 بزرگراه خلیج فارس روبه‌روی مرقد مطهر حضرت امام (ره) و دانشکده علوم انسانی هم در شمال غربی این مجمتع واقع شده است. ساختمان‌های اداری جهت راحتی دانشجویان در نزدیکی درب اصلی ورودی دانشگاه قرار دارد.

فضاهای دانشکده
دانشکده علوم انسانی واحد شهر ری تازه ساخته شده با محیط کاملا استاندارد. البته بیشتر دانشکده‌ها و ابنیه موجود در مجتمع نوساز هستند. ساختمان این دانشکده به نام شهدای هسته‌ای نامگذاری شده است.

امکانات دانشکده
دانشکده دارای تعداد ۲۸ کلاس درس (19کلاس مجهز به ویدئو پرژکتور)، دو اتاق به نام
GIS سالن دفاع نمایش جهت برگزاری جلسات واتاق مطالعه دانشجویان دکتری و استادان است

رشته‌های دانشکده
 در مقطع دکترای تخصصی : رشته‌های جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری، جغرافیای سیاسی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق و اندیشه‌های امام، علوم قرآن و حدیث، ادیان و عرفان، عرفان اسلامی و شناخت اندیشه‌های امام، فلسفه و کلام اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و تمدن ملل اسلامی، تاریخ ایران اسلامی، تاریخ اسلامی

در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته : رشته‌های جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری، جغرافیای سیاسی، جغرافیای طبیعی(ژئومورفولوژی)، جغرافیای طبیعی (اقلیم شناسی )، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم و حدیث، ادیان و عرفان، شناخت اندیشه‌های امام، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و تمدن ملل اسلامی، فیزیولوژی ورزشی، روانشناسی ورزشی، تاریخ باستان، تاریخ جهان، مطالعات خلیج فارس، جامعه شناسی انقلاب اسلامی، ایران شناسی با گرایش میراث فرهنگی و گردشگری.

در مقطع کارشناسی پیوسته : رشته‌های  فقه و مبانی حقوق، ادبیات فارسی، روان شناسی، معارف و دروس عمومی، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ ، ادیان و عرفان، جغرافیای طبیعی، جغرافیا و برنامه‌ریزی،کارتوگرافی، جغرافیای انسانی شهری، جغرافیای انسانی روستایی.

درمقطع کارشناسی ناپیوسته : رشته تربیت بدنی

در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته: رشته تربیت بدنی

درباره استادان
در حال حاضر این دانشکده دارای 89 نفر عضو هیات علمی تمام وقت و مدعو با 10 گروه در گرایش‌های مختلف علوم انسانی است. بیشتر استادان این دانشکده دارای مسئولیت‌های اجرایی هم هستند که این موضوع می‌تواند در تدریس برای دانشجویان کاربردی باشد.

محل برگزاری کلاس‌ها
کلاس‌ها بیشتر در طبقه دوم و سوم دانشکده برگزار می‌شود. ارتباط دانشجویان با اساتید عالی و دوستانه است. ضمناً استادهای واحدهای اصلی خیلی سختگیر هستند.

تردد به دانشکده

 دانشجویان برای تردد می‌توانند با اتوبوس، مترو خط یک( ایستگاه شاهد و یا ایستگاه حرم )؛ تاکسی و خودروهای شخصی به دانشگاه مراجعه کنند. در داخل مجتمع پارکینگ رایگان هم وجود دارد.

مکانیابی فضاهای دانشکده
 دانشکده علوم انسانی پشت دانشکده مدیریت قرار دارد و نزدیکترین دانشکده به پارکینگ رایگان دانشگاه است. در سمت چپ دانشکده بنای یاد بود شهدای گمنام قرار دارد که  به ساختمان نمازخانه و کتابخانه و ساختمان IT نزدیک است. با کمی پیاده روی بعد از دانشکده مدیریت بوفه قرار دارد. در بین دانشکده‌ها و ساختمان‌های اداری فضای سبز و درخت کاری و آلاچیق برای استراحت بچه‌ها وجود دارد. در انتهای دانشگاه که شمال مجتمع است انتشارات و تعاونی مصرف هم برای استفاده دانشجویان قرار دارد.


0