من کارشناسی خود را در دانشگاه قم به اتمام رساندم و در سال 1397 در رشته حقوق عمومی دانشگاه شیراز پذیرفته شدم.

درباره دانشکده
یکی از دانشکده‌های دانشگاه شیراز، دانشکده حقوق و علوم سیاسی است که در درون خود دانشگاه قرار دارد. این دانشکده پذیرش در مقطع کارشناسی حقوق و پذیرش در چهار گرایش حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی و حقوق بین الملل عمومی را داراست و در مقطع دکتری نیز در سه گرایش حقوق عمومی و حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی پذیرش دارد. همچنین در رشته علوم سیاسی نیز در مقاطع و گرایش‌های متفاوتی فعالیت علمی دارد.

جو دانشکده
جو ارتباطی میان برخی از اساتید و دانشجویان جو صمیمی و مناسبی است و دانشجویان نیز به صورت معمول روابط خوبی با یکدیگر دارند.

بخش‌های دانشکده
دانشکده دارای چهار طبقه است. طبقه همکف: بخش اداری دانشکده، طبقه اول و دوم: محل برگزاری کلاس‌ها و طبقه چهارم: اتاق اساتید.

امکانات دانشکده
دانشکده دارای سالن آمفی تئاتر است که برای برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها و جشن‌ها از آن استفاده می‌شود. کتابخانه‌ای نیز دارد که نسبتاً کتب مناسب درسی در آن موجود است. یک سایت کامپیوتر برای خدمات انفورماتیک دارد. واحد کپی و پرینت هم در خروجی دانشکده برای انجام خدمات کپی و پرینت موجود است.

سطح علمی
دانشگاه شیراز در رشته حقوق اساتید مطرح و قوی دارد که به لحاظ علمی از جایگاه مناسبی برخوردار است ولی باید توجه کرد که در تحصیلات تکمیلی کیفیت گرایش‌ها یکسان نیست و نوسان دارد.

تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی
دانشکده دارای انجمن علمی رشته حقوق و همچنین انجمن علوم سیاسی است و برخی از تشکلات مانند بسیج در این دانشکده دفتر دارند. برخی از تشکل‌ها مثل تشکل وفاق و توسعه، دفتر مرکزی شان در داخل دانشکده است.


درباره استادان رشته
از اساتید مهم رشته حقوق دانشکده: دکتر محمدهادی صادقی دانشیار گروه حقوق جزا و جرم شناسی که صاحی تالیفات متعدد و معتبر هستند و همچنین دکتر محمد امامی استاد تمام گرایش حقوق عمومی که دارای تالیفات بسیار معتبر در زمینه حقوق اداری هستند (البته ایشان در سال 1397 بازنشسته شدند ولی در برخی از مقاطع تحصیلی هنوز به تدریس و فعالیت علمی مشغول می‌باشند.) همچنین می‌توان از دکتر سیدمجتبی واعظی دانشیار گروه حقوق عمومی، دکتر نادر مردانی و دکتر فرهاد طلایی از دانشیاران گروه بین الملل نام برد.


0