من دانشجوی ارشد رشته اصلاح نژاد و ژنتیک دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.

جو دانشگاه و دانشکده
به طور کل می‌شود گفت جوی آزاد برای بیان عقیده‌ها و نقطه نظرها دارد. همانطور که از اسمش مشخص است در این دانشگاه معمولا ایده‌هایی که برای صنعت نوآوری داشته باشد و باعث بهره‌وری شود مورد استقبال قرار می‌گیرد ولی پیگیری موادم می‌خواهد.
در بعد کوچک‌تر یعنی جو دانشکده، با توجه به نظرهای بقیه عزیزانی که در دانشکده‌های دیگر در حال تحصیل هستند، جو دانشکده کشاورزی جوی بسیار دوستانه دارد، هم بین خود دانشجویان و هم اساتید که خب این باعث می‌شود همیشه دانشکده کشاورزی حرفی برای گفتن داشته باشد
.

در همه دانشگاه‌ها اگر شما دانشجوی درسخوانی باشید قطعا بیشتر مورد توجه هستید ولی در صنعتی شاید بتوان گفت که این در مورد ارتباط داشتنتان با صنعت بیشتر صدق می‌کند.

امکان اشتغال و تحصیل همزمان
در آیین‌نامه آمده، دانشجویان ارشد و دکترا نمی‌توانند در حین تحصیل کار کنند ولی در دانشکده کشاورزی این اجبار نیست و شما می‌توانید در کنار تحصیل کار هم بکنید و قطعا اساتید مراعات حال شما را خواهند کرد.

محل برگزاری کلاس ها
کلاس‌های دانشکده با توجه به مقطع تحصیلی‌تان متفاوت است، یا در مجتمع‌های آموزشی مثل خوارزمی یا تالارها یا مفاخر خواهد بود یا در خود دانشکده. خب قطعا برای ارشد و دکترا در خود دانشکده خواهد بود. به جز ترم اول که در مجتمع آموزشی خوارزمی برگزار خواهند شد.

تردد به دانشگاه
برای رفت و آمد داخل دانشگاه چون فواصل زیادی وجود دارد هم سرویس‌های داخلی هستند (که به صورت 20 دقیقه یک بار می‌توان از آن ها استفاده کرد) و هم سرویس‌های خارج دانشگاهی که هر یک ربع قابل استفاده هستند و رفت و آمد با سرویس‌ها داخل دانشگاه رایگان است.

امکانات
به دلیل اینکه دانشگاه صنعتی اصفهان با خود شهر اصفهان حدود 5 کیلومتر فاصله دارد و ممکن است این رفت و آمد به حدود یک ساعت هم برسد، امکانات رفاهی و تفریحی خوبی داخل دانشگاه برای همه فراهم شده است از جمله انواع باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، استخر، سالن بیلیارد و بازی‌های ویدئویی، کافی شاپ، تریا، نانوایی، هایپرمارکت، خشکشویی و آرایشگاه که می‌تواند نیازهای اولیه دانشجو را برطرف کند و کمپ‌های کوهنوردی.
از طرف دیگر سرویس مستقیم به ایستگاه مترو که باعث می‌شود شما بتوانید شمال تا جنوب اصفهان را در مدت نیم ساعت با مترو طی کنید.

قطعا با این همه خوبی‌ها معایبی هم وجود دارد از جمله کمبود فضاهای سبز یا گران‌تر بودن اقلام مورد نیاز نسبت به بیرون؛ محدودیت‌های رفت و آمد از خارج به داخل دانشگاه و کمبود تاکسی‌های اینترنتی در داخل دانشگاه.

تشکل‌های دانشجویی
همانطور که گفته شد چون دانشگاه صنعتی اصفهان و به خصوص دانشکده کشاورزی همیشه باید حرفی برای گفتن داشته باشد، بهای خوبی به فعالیت‌ها و تشکل‌های دانشجویی داده می‌شود ولی با توجه به گفته قبل، اگر این فعالیت‌ها ارتباطی با صنعت داشته باشند قطعا خیلی بازخورد خوبی را برای شما به همراه خواهند داشت
.

درباره استادان
از بزرگان رشته علوم دام در دانشگاه صنعتی اصفهان شاید شناخته شده‌ترین این عزیزان جناب پروفسور غلامرضا قربانی و جناب پروفسور پوررضا از عزیزان بازنشسته باشند که هر دوی این عزیزان به شدت حامی و تیکه‌گاه خوبی برای دانشجویان خود هستند، از دیگر اساتید می‌شود به دکتر ریاسی، دکتر خوروش، دکتر مهدوی، دکتر صادقی، دکتر علیخانی، دکتر پاکدل و دکتر انصاری نام برد.

توصیه برای ادامه تحصیل
در نهایت توصیه‌ای که من به همه عزیزان دارم برای شروع ارشد این است که حتما حتما با علاقه وارد رشته خود شوید چون ارشد قطعا به راحتی لیسانس نخواهد بود و از جایی به بعد شور و علاقه شما به رشته شماست که شما را به جلو خواهدکشید و گرنه قطعا قادر به ادامه نخواهید بود.


0