عرض سلام و ادب.

معرفی

بنده دانشجوی ترم 6 مقطع کارشناسی در رشته ادبیات انگلیسی هستم. دانشگاه خیام متشکل از دو پردیس مجزا و سه ساختمان ادبیات، معماری و مهندسی ست. 

جو دانشکده

ارتباط دانشجویان با یکدیگر ارتباط نسبتا مطلوبی هست اما متاسفانه تعداد اندکی از اساتید(خصوصا دروس تخصصی) به فکر حقوق و منافع دانشجویان هستند، روش‌های تدریس در بسیاری از درس‌ها قدیمی‌ست و دانشجو بازدهی بسیار کمی از کلاس‌ها خواهد داشت. علی رغم آوازه‌ای که نام دانشگاه در میان دانشگاه‌های غیرانتفاعی دیگر در شهر مشهد دارد، صادقانه باید عنوان کرد که دانشگاه با نقص‌هایی روبه روست که می‌بایست درصدد رفع آنها برآید.

امکانات دانشکده

دانشکده ادبیات (ساختمان اصلی) مجهز به کتابخانه و سالن مطالعه مخصوص دانشجویان و اتاق استفاده از اینترنت دانشگاه می‌باشد.

کمبود های دانشگاه

نبود کادر آموزشی حاذق و سیستم تدریس به روز، عدم بهره‌مندی کامل از کادر اداری قابل، نبود امکانات تفریحی ویژه دانشجویان، عدم به کارگیری ظرفیت‌های مستعد پیشرفت در حوزه علمی و هنری همه و همه از قبیل مواردی‌ست که به عنوان کمبودهای دانشگاه می‌شود به آن اشاره داشت.

فعالیت‌های دانشجویی

خوشبختانه باوجود احساس تمام کمبودهایی که وجود دارد، همت والای برخی از دانشجویان موجب گردید تا خود به فکر شکوفایی در بستر دانشگاه باشند، رشته ادبیات انگلیسی دارای انجمن فعال زیر نظر دانشجویان قابلی ست که می‌کوشند حتی در شرایط فعلی گامی به سوی موفقیت خود و هم رشته‌ای هایشان بردارند.

اساتید دانشکده

بدون شک اگر بنا باشد از نام اساتید مطرح رشته در دانشگاه سخنی به میان بیاورم از استاد بزرگوار جناب امید قهرمان نام خواهم برد، بدان سبب که نه تنها در امر اخلاق، بلکه در امر تدریس و ارتباط صمیمانه با دانشجو سرآمد اساتید دیگر هستند.

سخن آخر

تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی بیش از هرچیزی، علاقه را طلب می‌کند. این رشته باوجود تمام سختی‌های مخصوص به خود، از ظرافت‌های ادبی بیشماری برخوردار است که دانشجو را هر لحظه به خود علاقه‌مند می‌سازد.


0