من از سال 1396 در دانشگاه یزد در مقطع دکترای تخصصی رشته مدیریت و کنترل مناطق بیابانی مشغول به تحصیل هستم. دانشکده مستقل منابع طبیعی و کویرشناسی دانشگاه علاوه بر این رشته، در دکترای آبخیز و مرتع نیز پذیرش دانشجو دارد.

درباره دانشگاه
مجتمع دانشگاهی دانشگاه یزد در حال حاضر با داشتن 5 پردیس و2 دانشکده مستقل دارای ۱۴ دانشکده ‌است که ۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی مشغول به کار آموزش و تدریس و بیش از ۱۲ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

درباره خوابگاه
از نظر امکانات و تسهیلات رفاهی دارای کتابخانه مرکزی با بیش از ۲۵۰ هزار جلد کتاب، کارگاه‌های آموزشی، سالن‌های مجهز آمفی تئاتر و همایش، پردیس خوابگاهی خواهران با سالن‌های ورزشی، پردیس خوابگاهی برادران با زمین چمن فوتبال، مرکز بهداشت، درمان و مشاوره و استخر سرپوشیده می‌باشد. از نظر کیفیت خوابگاهی در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها از رتبه خوبی برخوردار است.

تردد در شهر
شاید بتوان یکی از مسائل شهر یزد را تردد در شهر عنوان کرد که به شکل عمومی غیر از اتوبوس‌های شرکت واحد وسیله همگانی دیگری به شکل گردشی و مسیر خطی در آن وجود ندارد. یعنی وسیله عمومی گردشی مثل تاکسی‌های گردشی سایر شهرها در یزد نیست و برای تردد در آن حتما باید از آژانس، اسنپ و غیره استفاده کرد. به‌نظر من این امرشاید سخت‌ترین مشکل برای تردد در شهر یزد باشد.

 تردد به دانشگاه
در داخل دانشگاه برای تردد بین خوابگاه و دانشگاه اتوبوس‌های خود دانشگاه وجود دارند.

 محل برگزاری کلاس‌ها
محل برگزاری کلاس‌ها در خود واحدهای دانشگاهی داخل دانشگاه است. باستثنای دو گرایش معماری که در مجموعه دانشگاهی داخل شهر قرار دارند.

 موقعیت جغرافیایی
دانشگاه در محله صفائیه یزد و در قسمت جنوبی شهر واقع شده است. معروفترین مکان میدان نعل اسبی و یا میدان اطلسی شهر می‌باشد.
در خصوص مردم یزد می‌توان گفت که شهر آرام و خلوت و بدون استرس است. شهر پر هیاهوی نیست، باستثنای روزهای عید نوروز که قابل قیاس با سایر روزها نمی باشد.

 ارتباط با مردم شهر
مردم خوشرو و مهمان پذیر هستند ولی در ابتدا شاید لهجه یزدی برایتان دشوار باشد که بعدها به آن عادت خواهید کرد.

 امکانات شهر
امکانات رفاهی و ورزشی و آموزشی در آن نسبت به سایر شهرها خوب و مناسب است و اگر دنبال یک محیط آرام برای تحصیل هستید می‌توان گفت  که برای انتخاب این شهر و دانشگاه تعلل نکنید.

 با آرزوی موفقیت

 

 

 


0