درباره دانشکده
دانشکده تخصصی زنبورعسل شهید حسن پور بابلسر، تنها مرکز آموزش تخصصی رشته زنبورعسل در کشور است
.این مرکز آموزش وابسته به جهادکشاورزی کشور می‌باشد.

این دانشکده در شهر بابلسر و کناره ساحل دریای خزر قرار دارد . موقعیت جغرافیایی این دانشکده بسیار عالی است

امکانات علمی
این دانشکده از اساتید تخصصی و صاحب نظر در کشور در آموزش دانشجویان خود بهره مند است و دارای کارگاه های مختلف تخصصی مثل آزمایشگاه تشخیص ساکارز عسل،
 کارگاه کندو سازی، کارگاه شناخت و کار با تمامی ابزارآلات زنبورداری و بسته بندی فرآورده های زنبورعسل؛ کارگاه و آزمایشگاه آناتومی و اندام شناسی زنبورعسل و مهمترین بخش در رشته زنبورعسل شناخت و تشخیص آزمایشگاهی بیماری های این موجود زنده است که این دانشکده توانسته کلیه ی وسایل جهت آزمایش و برای تشخیص کلنی های بیمار، برای یاد گیری هر چه بیشتر دانش آموختگان خود در این رشته مهم و خطیر کشاورزی درون خود جمع آوری کرده است ...

ورود به رشته
اگر تمایل دارید مدارک تحصیلی این رشته مهم کشاورزی در مقاطع مختلف تحصیلی خود دریافت کنید می‌توانید
:

پس از ثبت نام و شرکت در کنکور کاردانی ناپیوسته و قبولی در این گرایش مهم رشته کشاورزی و علوم دامی، وارد دانشگاه شده و اگر تمایل به گرفتن مدرک لیسانس یا کارشناسی این گرایش را دارید می‌توانید پس از گذراندن مقطع کاردانی در کنکور ناپیوسته رشته کشاورزی و علوم دامی شرکت نمایید و مدرک کارشناسی این گرایش را دریافت نمایید.

عموم افراد هم می‌توانند دوره های آموزشی که در اداره ترویج جهاد کشاورزی و یا فنی و حرفه ای شهرستان محل سکونت خود از تاریخ برگزاری کلاس های پرورش و تولیدات زنبورعسل شرکت کنند و گواهی نامه معتبر بین المللی این رشته را دریافت نمایند.

مقطع تحصیلی کارشناسی یا لیسانس رشته تخصصی پرورش و تولیدات زنبور عسل در سراسر کشور تنها در مرکز آموزش شهید حسن پور بابلسر که وابسته به جهادکشاورزی کشور میباشد ، برگزار میشود و دانشجو می پذیرد . و این مرکز کامل ترین و مجهزترین مرکز آموزش در تمامی مقاطع تحصیلی پرورش و تولیدات زنبور عسل در ایران است.


0