درباره دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف یکی از بهترین دانشگاه های کشور است و در این دانشگاه اکثر نیازهای پژوهشی کشور فراهم است. دانشکده برق، فیزیک، مهندسی شیمی و نفت از بهترین دانشکده های دانشگاه هستند و تاکنون دستاوردهای زیادی برای دانشگاه و کشور داشته اند.

درباره خوابگاه
این دانشگاه در غرب شهر تهران واقع شده و تمام خوابگاه های آن در اطراف دانشگاه هستند. متاسفانه یکی از معضلات این روزهای دانشجویان رفت و آمد و تردد از خوابگاه به دانشگاه است، چون در غرب تهران خفت گیری زیاد است و تاکنون دانشجویان بسیاری خفت شده اند، این تنها معضل دانشجویان است. امکانات رفاهی خوابگاه واقعا عالی است و در این زمینه هیچ کمبودی احساس نمی‌شود.

درباره دانشکده
این دانشکده سومین دانشکده برتر دانشگاه در چند سال اخیر است. محل برگزاری کلاس دانشجویان تحصیلات تکمیلی درون خود دانشکده است ولی کلاس های دانشجویان کارشناسی با توجه به ظرفیت آنها درون یا بیرون دانشکده برگزار می شود.

ارتباطات دانشجویی
روابط دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی فقط روابط کاری و درسی است، بر خلاف دانشجویان کارشناسی.

درباره استادان
اساتید دانشکده هر یک به نوبه‌ی خود کارهای علمی فراوانی انجام داده اند و توانسته اند به رشته مهندسی شیمی کمک شایانی نمایند. افرادی همچون دکتر بزرگمهری که یکی از اعضای برنامه نویس نرم افزار هایسیس هستند یا دکتر قطبی که از برنامه نویسان نرم افزار متلب هستند، از افراد برجسته دانشکده و دانشگاهند.

نیازها
از نظر بنده یکی از کمبودهای دانشکده مجهز نبودن آزمایشگاه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، چون امکانات این آزمایشگاه ها در حد نام دانشجویان و همچنین دانشگاه صنعتی شریف نیست.


1