باسمه تعالی

با سلام
بنده در سال 1397 از ترم مهر شروع به تحصیل کردم.

شهر بیرجند
 بیرجند شهر کویر ایران، شهر شرق ایران، شهر عناب و سنجد زرشک ایران است. آب هوای گرم و خشک، روزهای با آفتاب سوزان و شب‌هایی با هوایی دلپذیر. چنان اختلاف آب و هوایی دارد که باورت نمی شود روز این آب و هوا باشد شب هم این آب و هوا.

دانشجویان خارجی
دانشجویان غیر بومی این دانشگاه بیشتر از کشور همسایه افغانستان هستند که بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند و از لحاظ برخوداری از امکانات هیچ فرقی با دانشجویان ایرانی ندارند. امکانات رفاهی بهتری برای آنها در نظر گرفته شده است؛ البته بیشتر این دانشجویان بورسیه هستند و از لحاظ تحصیل امکانات و مزایایی به عنوان امتیاز از سوی دانشگاه بیرجند برای آنها در نظر گرفته شده است.

تردد به دانشگاه
برای رفت و آمد به دانشگاه واحدهایی توسط دانشگاه و شهرداری محترم اختصاص داده شده است که هر نیم ساعت برای رفت و آمد به سمت شهر حاضر هستند. سرویس ها کلا از نظر رفاهی مناسب هستند.

محل دانشگاه
دانشگاه تقریبا در منطقه خروجی شهر قرار گرفته که البته چند دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.

امکانات دانشگاه
در جبران دوری دانشگاه از شهر امکانات فضای محیط فیزیکی و سالن های متعدد، دانشکده های به روز و مرتبط با نیاز دانشجویان، سالن های ورزشی، آزمایشگاه های زیاد، استخرهای مجهز، زمین فوتبال، محیط خوابگاهی بسیارررررر شیک و امکانات رفاهی عالییی است.

 محل برگزاری‌کلاس ها
کلاس ها در خود دانشکده برگزار می شود که فاصله ی بسیار کمی با خوابگاه دارد و دانشجویان برای استفاده از کلاس و حتی سلف با کمترین مسافت ممکن و فوت وقت می توانند رفت و آمد کنند.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان دانشگاه
مردم شهر بسیار مهربان، خونگرم و خوش برخورد هستند و مسئولان دانشگاه هم دلسوز هستند تا حد ممکن کارهای دانشجویان را به بهترین نحوه ممکن انجام می دهند.

درباره استادان
نسبت به اینکه دانشگاه در شرق کشور و در نواحی مرزی ایران است ولی با این تناسب از امکانات علمی به روزی است باید خوش بینانه نگاه کرد و برای امکانات دانشگاه از لحاظ علمی نیاز هست توجه بیشتری بشود ولی ناگفته نماند که این دانشگاه از اساتید بسیار باتجربه و سابقه علمی بالایی بهره‌مند است منجمله آقایان شاطری، فال سلیمان، مکانیکی، ندا، اسماعیل نژاد.

تشکل های دانشجویی
تشکل های متعددی در این دانشگاه وجود دارد از جمله: بسیج دانشجویی، شورای صنفی، انجمن جغرافیا، گروه موسیقی و ... که هر کدام برنامه های خاص خود دارند و اجراء می کنند.


0