بنده در مقطع کارشناسی در سال 96 در دانشگاه فنی و مهندسی بویین زهرا پذیرفته شده ام.

ارتباطات دانشجویی
تعداد دانشجوها در هر رشته در هر سال حدودا کمتر از 100 نفر است پس شما با دانشجوهای هم رشته و هم ورودی خود به سرعت آشنا می‌شوید و در جو دوستانه‌ای با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، البته دانشگاه به دلیل این که سرویس روزانه دارد تعامل شما با همه‌ی دانشجو ها به سرعت برقرار می‌شود.

درباره استادان
در رشته هوافضا به دلیل سطح بالا بودن آن عموما دروس توسط اعضا هیات علمی که سطح بسیار بالایی دارند تدریس می‌شود و ارتباط دانشجویان با بعضی اساتید بسیار صمیمی می‌شود زیرا ممکن است چند درس شما توسط یک استاد تدریس شود و اصلی ترین اساتید این رشته در دانشکده آقایان قشوچی ، صادقی و ... هستند که البته اساتید هیات علمی و همچنین اساتید حق التدریسی از رشته هوافضا توقع بسیار بالایی دارند و امتحانات و سطح تدریس در این رشته بالاتر از بقیه رشته‌ها در دانشگاه است پس اگر فکر می کنید چون در دانشگاه نوپایی مثل این دانشگاه قبول شده‌اید پس سطح پایینی دارد سخت در اشتباهید.

محل برگزرای کلاس‌ها
کلاس های دانشکده همه در واحد حومه شهر (بخش اصلی) دانشگاه تدریس می‌شود و تقریبا همه کلاس مجهز به ویدیو پروژکتور، تهویه و سیستم سرمایش و گرمایش مناسبی هستند. عموم صندلی‌ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند
.

دانشگاه رشد سریعی دارد اما از امکانات دانشگاه که به نظرم در حال حاضر کیفیت بیشتری باید پیدا کند شامل سرویس های رفت و آمد دانشگاه، افزایش مقدار و کیفیت غذای سلف، تاسیس مسجد و کتابخانه بزرگتر، نصب ویدیو پروژکتور در همه‌ی کلاس‌ها، افزایش تعداد سیستم‌های سایت آموزشی و تامین وسایل جانبی آن، افزایش سرعت اینترنت و ...

فعالیت های دانشجویی
اعضای انجمن علمی هوافضا فعالیت بسیار کمی به نسبت رشته‌های دیگر دارند اما فعالیت‌های خودجوش دانشجویان رو به رشد است و با برگزاری کارگاه‌های مختلف مثل ساخت هواپیمای مدل در ترم‌های اخیر تلاش خود را می‌کنند اما این فعالیت ها نیازمند مساعدت و همکاری بیشتر مسئولین دانشگاه است.

توصیه برای انتخاب رشته
افرادی که می‌خواهند در این این رشته و دانشگاه تحصیل کنند باید بدانند تحصیل در این رشته سخت تر از رشته‌های دیگر است و حتی بعضی از اساتید به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و سطح توقع بسیار بالایی از دانشجوهای این رشته دارند.

در پایان از زحمات بسیار زیاد مسئولین و اساتید دانشگاه کمال تقدیر و تشکر را دارم.


0