بنده از سال 96 در این دانشگاه قبول شدم.

این دانشگاه بالغ بر 3200 دانشجو دارد که بیش از 60 درصد این جمعیت از استان تهران و البرز و 30 درصد درون استانی و 10 درصد خارج از استان است.

درباره خوابگاه
دانشگاه دارای دو ساختمان منفک خوابگاه برادران و خواهران به صورت غیر دولتی است و اولویت تخصیص به دلیل کمبود امکانات به افراد غیر مقیم شهر های تهران و کرج و قزوین داده می‌شود. البته امکان اجاره خانه به صورت گروهی در شهر بویین زهرا هست که اتفاقا از نظر هزینه‌ای ارزان تر از خوابگاه می‌شود!!!
خوابگاه در داخل شهر قرار گرفته و فاصله زیادی با دانشگاه دارد اما در ساعت های مقرر سرویس برای رفت و آمد از خوابگاه به دانشگاه و بالعکس موجود است.

تردد به دانشگاه
دانشگاه برای دانشجویان تهران و کرج و قزوین سرویس روزانه اتوبوس دارد که هر ساله بر تعداد ایستگاه های آن‌ در شهرها افزوده می‌شود. دانشگاه در حومه جنوبی شهر قرار دارد و عموما تاکسی ها در سر دانشگاه، برای انتقال به شهر هستند.

درباره دانشگاه
فعالیت دانشگاه از سال 90 با یک رشته، در یک مجموعه آموزشی در داخل شهر شروع شده، سپس به ساختن بخش اصلی دانشگاه در خارج از شهر پرداخته شده که در حال تکمیل شدن است. از سال 98 بخشی از دانشگاه که داخل شهر بود دیگر فعال نیست و تنها بخش اصلی دانشگاه که در خارج است شهر واقع شده مشغول به فعالیت است، تمامی کلاس ها نیز در این بخش برگزار می‌شوند.

سطح علمی
از نظر سطح علمی اساتید، آن دسته که عضو هیات علمی هستند در سطح بسیار عالی بوده و همگی از دانشگاه های تهران فارغ التحصیل شده اند، دسته بعدی اساتید حق التدریس هستند که از نظر علمی درجه متوسط به پایین دارند. با این وجود هر ساله کیفیت آموزشی بیشتر و بیشتر می‌شود و دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه های موجود در کشور سرعت پیشرفت و تعالی بیشتری دارد.

امکانات
دانشگاه دارای نمازخانه، سلف سرویس جدا، کتابخانه، بوفه، سایت کامپیوتر، انتشارات، انواع آزمایشگاه و کارگاه است، البته اگر امکانات دانشگاه در رشته خاصی موجود نباشد حتما دانشگاه این امکانات را به صورت برون سپاری با همکاری سازمان های دیگر و دانشگاه های دیگر رفع می‌کند.

فعالیت‌های دانشجویی
تقریبا هر رشته و زیر گروه‌های آن داری انجمن علمی هستند و جزو تشکل های فعال آن بسیج دانشجویی است.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
 توصیه من به دانش آموزانی که می‌خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند اول از همه این است که با توجه به گفته ها و شنیده های یک فرد سریع تصمیم گیری نکنند، شاید این دانشگاه نوپا باشد و تا به حال نام آن را نشنیده باشید اما به سرعت روند پیشرفت را طی می کند و اکنون در 16 رشته کارشناسی و یک رشته ارشد عمران دانشجو می پذیرد. این دانشگاه جزو معدود دانشگاه هایی است که در ایران رشته هوافضا و البته در یک دانشگاه دولتی را ارایه می کند.

از نظر رفت و آمد مخصوصا دانش آموزان قزوین، کرج و تهران نگران نباشند زیرا که سرویس روزانه اتوبوس با نرخ مصوب وجود دارد. البته اگر سری به سایت دانشگاه زدید هنوز سر در دانشگاه تکمیل نشده و در حال ساخت است!!!

در مورد آب و هوا و مکان دانشگاه می توان گفت که تقریبا در یک نمای 180 در جه ای از آسمان هست که بعضی مواقع صحنه های بسیار زیبایی به وجود می آید که اگر این جا امکان بارگذاری عکس داشت، شاید باور نمی‌کردید که چنین جایی در ایران باشد. همچنین در جنوب و غرب دانشگاه دو رشته کوه بسیار زیبا وجود دارد.

آب و هوای بویین زهرا خیلی از مواقع قابل پیش بینی نیست، ممکن است در کل پاییز یکبار هم باران نبارد اما در اواسط خرداد سیلاب در هوای آفتابی !!! شهر را فرا بگیرد یا در کل زمستان برفی نبارد اما در میانه ی اردیبهشت برفی چنان سنگین ببارد که کل بیایان ها و منطق اطراف دانشگاه را بپوشاند در حالی که شما از تهران به دلیل گرمی هوا با تی شرت آمده باشید .


0