بنده در سال 92 برای مقطع کارشناسی ارشد فیزیک وارد دانشگاه یزد شدم که پس از پایان این دوره در سال 97 نیز در مقطع دکتری در این دانشگاه مورد پذیرش قرار گرفتم.

سطح علمی دانشکده
دانشکده علوم پایه و بخصوص گروه فیزیک وضعیت علمی بسیار پویایی دارد و شاهد رقابت علمی زیادی بین اساتید و دانشجویان فیزیک هستیم.

درباره دانشکده
ساختمان علوم پایه دانشگاه یزد، یکی از ساختمان های قدیمی این دانشگاه است و نمای بیرونی آن به خوبی شباهت خود را به بافت قدیمی شهر تاریخی یزد حفظ کرده است و البته در عین حال تغییرات و بازسازی های زیادی درون ساختمان آن انجام شده و این ساختمان را از لحاظ امکانات و ایمنی در وضعیت قابل قبولی قرار داده است.اما این امکانات می توانند رفته رفته بهتر شوند. به عنوان مثال ساختار کلاس ها می تواند تغییر کند و به روز تر باشد. چون در روند آموزشی بسیار موثر است.

فعالیت‌های دانشجویی
انجمن های دانشجویی به خصوص انجمن فیزیک دانشگاه بسیار پویا و مستقل است و سالانه برنامه های علمی و تفریحی زیادی از طرف انجمن به اجرا در می آید.

درباره استادان
موضوع بسیار مهم در دانشکده فیزیک مربوط به اساتید آن است که بنظر من
  نقطه قوت این دانشکده است. اساتید بسیار حاذق، حرفه ای اند. کمیت و کیفیت مقاله هایی که هر ساله توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه در بهترین مجلات دنیا به چاپ می رسد دلیل خوبی برای نشان دادن توانایی آنان است.

توصیه برای انتخاب رشته
در پایان توصیه من به دانشجویان علاقه مند به رشته
  فیزیک ذرات بنیادی در دانشگاه یزد این است که پیش از ورود به دانشگاه از لحاظ علمی توانایی خود را افزایش دهند چون با اساتید بسیار سختگیری مواجه خواهند بود.


0