با سلام خدمت شما جامعه فرهیخته و علمی عزیز

من دانشجوی سال دوم رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم گرایش انرژی های تجدیدپذیر ورودی سال 97 دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هستم. بنده همچنین ورودی سال 93 مقطع کارشناسی در همین رشته در همین دانشگاه نیز بوده ام.

محل دانشگاه و تردد به آن
دانشگاه علوم کشاورزی گرگان در ابتدای ورودی غربی شهر گرگان (میدان بسیج) واقع شده است. از لحاظ دسترسی به مرکز شهر نیز از طریق یک کورس تاکسی به راحتی می‌توان تردد کرد.

درباره خوابگاه
خوابگاه پسران دانشگاه در نزدیکی و پشت خوابگاه واقع شده است و از طریق یک زیر گذر به یکدیگر متصل شده اند و خوابگاه دختران نیز دور از دانشگاه و در طرف دیگر شهر قرار دارد که دانشحویان از طریق سرویس در فواصل زمانی مشخص جا به جا می‌شوند.
خوابگاه ها هر کدام دارای قدمتی حداقل ۲۰ سال هستند‌. امکانات ورزشی و تفریحی اعم از زمین بازی و بدنسازی در خوابگاه وجود دارد. با توجه به قدمت خوابگاه ها همگی دارای سیستم گرمایشی شوفاژ و جز یک یا دو بلوک که دارای سیستم سرمایش مرکزی هستند الباقی پنکه سقفی دارند. در هر طبقه آشپزخانه و سرویس بهداشتی وجود دارد، حمام نیز در طبقه همکف قرار دارد و نیز در
  درهر بلوک یه سالن تلویزیون و مطالعه‌ وجود دارد که در کل میتوان گفت خوابگاه خوب و نسبتا کاملی هست.

امکانات
دانشکده های دانشگاه جز یکی دو دانشکده همگی نوساز و دارای امکانات کاملی هستند.

امکانات آزمایشگاهی و علمی دانشگاه در حد مطلوب و خوبی است که البته نیاز به توجه بسیار بیشتری دارد.

از لحاظ امکانات تفریحی و رفاهی همانطور که گفتم در حد خوبی می‌باشد و با این حال همچنان این امکانات در حال افزایش هستند.

ارتباط با مسئولین
مسئولین دانشگاه و اساتید گشاده رو و حق پذیر هستند و در اکثر مواقع سعی درحل مشکلات دانشجویان دارند.

فعالیت‌های دانشجویی
تشکل ها، انجمن ها و کانون های علمی و فرهنگی متنوع و فعال بوده و همواره تمامی برنامه های فرهنگی دانشگاه را برگزار می‌کنند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
در پایان خدمت علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه عرض کنم که اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های کشاورزی هستید دانشگاه علوم کشاورزی گرگان قطعا یکی از بهترین گزینه هاست
...

 


1