درباره دانشکده
دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شيراز قدمت ديرينه‌اي دارد. اين دانشكده كه هسته اصلی و مرکزی دانشگاه در ابتدای تاسیس است  از سال ۱۳۸۳ در مجموعه دانشكده‌هاي دانشگاه صنعتي شيراز قرار گرفته است.

گرایش‌ها
اين دانشكده اكنون در سه گرايش الكترونيك، كنترل و مخابرات در مقطع كارشناسي و شش گرايش الكترونيك، قدرت (سيستم و انرژي، الكترونيك قدرت)، کنترل و مخابرات (ميدان و سيستم) در مقطع كارشناسي ارشد و دانشجويان دكتري در چهار گرايش الكترونيك، قدرت، کنترل و مخابرات مشغول به تحصيل هستند. و اكنون
 دانشكده مهندسي برق به عنوان بزرگترين دانشكده دانشگاه صنعتي شيراز  با توانايي‌هاي موجود نقش به سزايي در پرورش نيروهاي متخصص مهندسي برق در منطقه جنوب كشور دارد.
بیشتر دانشجویان مقطع لیسانس از دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان کشور هستند.
در این دانشگاه در فقط در چهار رشته کامپیوتر- الکترونیک- کنترل - مخابرات مقطع لیسانس وجود دارد و در سایر رشته ها فقط مقاطع تحصیالات تکمیلی وجود دارد.در کلیه رشته ها مقطع دکتری دانشجو جذب می‌شود.

جو دانشکده
جو دانشجویی دانشگاه خوب بوده و دانشجویان از دانشگاههای معتبری در مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

درباره استادان
اساتید معتبری مانند دکتر نیکنام و دکتر عبیری وزنه های سنگینی برای این دانشگاه هستند.
  

بزرگترین مشکل این دانشگاه این است که برعکس سایر دانشگاه‌های دولتی اساتید مقطع دکتری از دانشجویان خود براحتی تا 6 مقاله ISI بین المللی در ژورنال های Close access و فقط از نوع ترازاکشن را شرط دفاع دانشجویان دکتری می دانند.

امکانات
امکانات آزمایشگاهی دانشکده برق این دانشگاه در حد معمولی بوده ولی به لحاظ امکانات کلاس‌ها و فضاهای رفاهی در خور تقدیر است.
در گرایش الکترونیک نور امکانات آزمایشگاهی کاملا صفر است.

سطح علمی
فضای علمی دانشگاه برای سطوح ارشد و دکتری بیشتر در حد شبیه سازی با نرم افزارها مجهز است.

توصیه برای انتخاب رشته
به دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه صنعتی شیراز را دارند توصیه می شود ببینند آیا توان استخراج 6 مقاله آی اس آی با مشخصات مذکور را دارند یا خیر؟ اگر نمی توانند جهت ادامه تحصیل مطلقا این دانشگاه را برای ادامه تحصیل در انتخاب نکنند.


0