با سلام، بنده دانشجوی رتبه اول ورودی مهر 1394 در رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار دانشگاه اراک در مقطع کارشناسی هستم.

محل برگزاری کلاس‌ها
کلاس های این رشته در دانشکده فنی مهندسی واقع در پردیس سردشت برگزار شده و دارای دانشکده جداگانه نیست.

جو دانشکده
دانشجویان معمولا ارتباط صمیمی با هم دارن و از همون ترم های اول، معمولا تیم هایی رو تشکیل داده و چند نفری با هم پروژه های درسی/تجاری انجام میدن.اساتید سعی می کنن دانشجو ها رو در مسیر قرار بدن، هر چند اینکه خود دانشجو با هدف وارد این رشته شده باشه بسیار موثر واقع میشه.

امکانات
این رشته از نظر امکانات آزمایشگاهی خیلی مورد توجه قرار نداره و دانشجو حتما باید لپ تاپ مورد نیازش رو تهیه کنه و وارد رشته بشه، البته در برخی موارد هم از خدمات مرکز پردازش سریع برای پروژه ها می‌تونن استفاده کنن.

دانشجوهای این رشته معمولا به صورت انفرادی یا تیم های کوچک، بازده خوبی دارند. این نکته هم قابل توجه هست که مجموعه‌ای تحت عنوان "کمیته فضای مجازی و رسانه دانشگاه اراک" هم توسط دانشجویان ورودی 1394 همین رشته در سال 1395 تاسیس شده و همچنان توسط دانشجویان همین رشته، اداره می شود.

درباره استادان
از اساتید برگزیده این رشته می‌تونم به آقایان دکتر محسن رحمانی و دکتر وحید رافع اشاره کنم. هر دو سابقه علمی و تجاری قابل توجهی در استان مرکزی دارند.

توصیه راجع به رشته
به دانش آموزانی که به تازگی به این رشته وارد میشن، توصیه میکنم حتما از ترم های اول شروع به کار اصولی در زمینه برنامه نویسی داشته باشن تا بعد از 2-3 ترم دستشون به حد کافی پر بشه
.

 


0