تحصیل در دانشگاه اراک به عنوان اولین دوره دانشگاهی، تجربه ای کاملا متفاوت نسبت به دوران مدرسه بود. بنده از مهر ماه سال 1394 در رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار، وارد این دانشگاه شدم.

درباره خوابگاه
خودم ساکن اراک بودم، اما برای دانشجویان غیر بومی، بخصوص دانشجو های روزانه، امکانات خوابگاهی، رفاهی و تغذیه ای مناسبی با هزینه ای نسبتا کم در نظر گرفته شده بود.

محل  دانشگاه و تردد به آن
محل تحصیل دانشجویان رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه واقع در پردیس سردشت دانشگاه اراک بود که در دانشگاه مرکزی و همچنین خوابگاه های دولتی، سرویس ها در ساعات مشخصی اقدام به جا به جایی دانشجو ها به/از پردیس می کردند.

ارتباط با مسئولین
مسئولین دانشگاه معمولا پذیرای ارتباط و گفت و گو با دانشجو ها بودند.

امکانات
دانشگاه توجه ویژه ای به دانشجویان تحصیلات تکمیلی داره و سعی کرده لااقل در حد متوسط، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی رو برای دانشجوها تامین کنه، هر چند دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دسترسی های بیشتری برخوردار هستن.

متاسفانه دانشگاه از نظر امکانات تفریحی، لااقل از نظر من، امتیاز بالایی نمی‌گیره، چون هنوز در حال ساخت بوده و پروژه پردیس سردشت به اتمام نرسیده، قابل قبول هست ولی راضی کننده نیست.

فعالیت‌های دانشجویی
دانشجویانی که علاقه به فعالیت در زمینه های فوق برنامه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، هنری و... دارن، تو این دانشگاه فضای کار بسیار براشون بازه، تشکل ها، انجمن ها و کانون های متعدد و فعالی وجود دارن و برنامه های فرهنگی به حدی متنوع هست که همیشه تنوع رو در محیط دانشگاه احساس خواهید کرد، چه رویداد ها و فعالیت های علمی/پژوهشی، چه فعالیت های فرهنگی سیاسی
.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
دانش آموزانی که با هدف پیشرفت علمی/شخصیتی وارد این دانشگاه میشن، اگر مسیر رو درست طی کنن، جا برای طرقی زیاد دارن. به شرطی که هدف اصلی دانشگاه رو با حواشی قاطی نکنن.


0