با سلام؛ سال 1376 که وارد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب شدم. حضور ما در زمان دانشکده فنی در اتوبان شهید محلاتی بود که جایی بسیار زیبا و باصفایی بود دورتا دور دانشکده باغ بود و در نزدیکی آن پارک سوارمحلاتی با تردد راحت و سریع البته در آن زمان.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه
در سال 1386 تا اکنون هم در واحد شهر ری در نزدیکی حرم مطهر حضرت امام (ره) مشغول تحصیل هستم
.

خوابگاه
چون دانشجوی غیرمقیم نبودم از وضعیت خوابگاه اطلاعی ندارم.

تردد به دانشگاه
در خصوص تردد، با اتوبوس و تاکسی راحت بود البته الان مترو هم در بیشتر نقاط ایستگاه دارد.

محل برگزاری کلاس‌ها
محل تشکیل کلاس‌ها در واحد تهران جنوب در آن زمان در دو مکان بود یکی در جنوب شرق تهران (دانشکده فنی ، محلاتی) و مرکز شهر تهران بلوار کشاورز. در واحد شهرری به دلیل تجمیع و جامع بودن در یک مجتمع کاملا مستقل و خوب برگزار میشود.

ارتباط با مسئولین
ارتباطات با مسئولین دانشکده و دانشگاه (واحد) به دلیل حضور تشکل‌های قوی، خوب بود. با توجه به مسئولیتم در یکی از تشکل‌ها، نماینده و یا عضو کمیته‌های مختلف دانشکده و واحد بودم و برای بچه ها پیگیر امکانات خوب ارودیی و علمی می‌شدم؛ وضعیت آزمایشگاه و کارگاه و سایت اینترنت خوب بود، البته در دهه هفتاد کارت‌های دانشجویی اینترنت رایگان در دسترس بود.

توصیه درباره انتخاب دانشگاه
دانشگاه آزاد با وجود اساتید درجه یک و سخت کوش که حداقل در مقاطع مختلف، در رشته‌هایی که خودم تحصیل کردم و  با توجه به توسعه فضای آموزشی (خصوصاً در واخر دهه هشتاد)، دانشگاه مناسبی برای کسانی است که هم پول دارند و هم واقعا به دنبال درس خواندن می‌باشند.

 


0