سلام دوباره. درباره دانشکده دامپزشکی دانشگاه لرستان!

جو دانشکده
خب روز اول که ما وارد دانشکده شدیم، تعجب کردم، چون تصورم از دانشگاه (و دانشکده) یه جای خیلی بزرگ بود که همیشه پر از سر و صدا بود، اما دانشکده ما اینطور نبود! چون ما ورودی 4 اون دانشکده بودیم. 3 تا ورودی قبل از ما اونجا بود. بعد از چند روز فهمیدم همه اون تصورات پر. تو فیلما دیده بودم که دانشجوهای رشته های مختلف، سال های مختلف با هم همکلاس میشن، اما ما 24 نفر، همیشه با هم بودیم! مثل دبیرستان، با این تفاوت که دختر هم بینمون بود :-)
خلاصه به این قضیه خیلی زود کنار اومدم (الان دیگه اونطور نیس، هر وقت بری دانشکده شلوغه، چون تا الان 8 تا ورودی گرفته، از دانشکده های دیگه هم اونجا کلاس برمی‌دارن و یه شور و حال خاصی داره.

درباره استادان
اساتید دانشکده دامپزشکی، واقعا با سوادن. از دکتر علیرضایی (بیوشیمی) گرفته تا دکتر طاعتی (فیزیولوژی-معاون دانشکده) و دکتر عباسی (بافت شناسی-رئیس دانشکده) و... اما چیزی که بده، کمبود تعداد اعضا هیئت علمیه! هر درس یه استاد، فوووقش دو استاد. (چی شد، یه درس خاص، ما 3 تا استاد داشتیم، بهداشت مواد غذایی، تجربه جالبی بود). بخاطر همین حق انتخاب نداری، اگه با استادی لج بیفتی یا برعکس، نمیتونی با استاد دیگه ای برداری! بخواد بهت نمره کم بده، کسی هم نمی‌تونه کاری کنه، پس با همه اساتید سعی کن خوب باشی (مث من :-)).

امکانات
امکانات آزمایشگاهیش واقعا خوبه. واقعا کار عملی خوب یاد گرفتیم (بخش علوم پایه، یعنی 4 سال اول) اما از نظر کار بالینی (2 سال آخر) هم از نظر استاد ضعیفه هم از نظر امکانات، البته که داره بهتر میشه و هم بیمارستانمون مجهز شده و هم اساتید خوب دارن کم کم میان (اما هنوز جا داره بهتر بشه) بخاطر این ایراد مهم باید برای کارآموزی (تابستان بین دو سال 4-5 و 5-6) جای خوبی بری و کار عملیت رو هم قوی کنی وگرنه از بقیه فارغ التحصیلا از دانشگاه های دیگه، عقب میفتی. استاد کم سواد رو میشه با مطالعه بیشتر از منابع معتبر (کتاب تکست) جبران کرد، اما کم کاری خودتو هرگز
!

دانشکده دامپزشکی از نظر ظاهر خیلی زیبا و شیکه و البته نوسازه (1390)، قبل از اون هم دامپزشکی می‌گرفته، اما تو مقطع کاردانی، از سال 1390 اقدام کرده به گرفتن دکتری (دیگه کاردان نمیگیره)، به تازگی هم علوم آزمایشگاهی دامپزشکی میگیره (انگل و میکروب دامپزشکی هم دو سالی هست که میگیره). امکانات آزمایشگاهی خوب (حتی خیلی خوب)، عملی کمی ضعیف، اساتید هم خوب (حتی بعضی درسا، خیلی خوب)

امیدوارم کمک کننده بوده باشه.

پیمان اسمعیلی فرد برزگر، دانشجوی سال 5 دکتری عمومی دامپزشکی دانشگاه لرستان

کلا راحتم، واسه همین محاوره ای نوشتم، شما هم راحت باشین ؛-))


0