بسم الله الرحمن الرحیم
بنده از سال 94 تا اکنون در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده­‌ام.

درباره خوابگاه
خوابگاه های دانشگاه صنعتی در خود دانشگاه قرار دارد و از این لحاظ برای دانشجویان غیر مقیم اصفهان وضعیت خیلی خوبی را فراهم می­کنه، چرا که دانشگاه صنعتی بیرون از شهر و دور از منطقه مسکونی است و فضایی بسیار گسترده دارد و مزایای زیر را برای افراد خوابگاهی فراهم می کند:
* هیچ گونه سر و صدا و رفت و آمده ماشین ها
* امکان استفاده از امکانات تفریحی داخل دانشگاه بعد از ساعت اداری مثل استخر، سالن های ورزشی، سالن مطالعه و ...
* امکان استفاده از محیط خود دانشگاه که به بهترین نحو به درختان و گل و گیاه آراسته شده، در شب برای پیاده روی و یا استفاده از طبیعت

مکان دانشگاه
همان گونه گفته شد دانشگاه صنعتی اصفهان از شهر اصفهان 15 کیلومتر فاصله دارد.

تردد به دانشگاه
خود دانشگاه سرویس هایی را که مدت 15 دقیقه بین هر کدام فاصله است برای رفت و آمد به دروازه تهران اصفهان فراهم کرده است، همچنین صبح در ساعت 7 در نقاط مختلف شهر سرویس هایی به سمت دانشگاه حرکت می­کنند. در پایان ساعت اداری سرویس هایی از دانشگاه به نقاط مختلف شهر حرکت می­‌کنند.

محل برگزاری کلاس‌ها
عموما کلاس های دانشکده ای در خود دانشکده برگزار می شود و بعضا در مجموعه کلاس ها که با دورترین دانشکده پیاده،  10 دقیقه فاصله است، برگزار می­‌شود. دروس سرویس نیز در مجموعه تالارها که باز این مجموعه با دورترین دانشکده حدود 10 دقیقه فاصله دارد برگزار می­‌شود. در دانشگاه سرویس هایی که از دروازه تهران می­‌آیند از جلو درب خوابگاه ها عبور می­‌کنند، که افراد خوابگاهی می­‌توانند در ایستگاه مربوط به دانشکده خود پیاده شوند. همچنین هر 20 دقیقه یکبار اتوبوس داخلی برای طی کردن مسیر های مختلف در دانشگاه حرکت می‌­کنند.

ارتباط با مسئولان
ارتباط با مسئولان دانشگاه نسبتا خوب است. بالاخره گاهی یک سری کنتاکت ها وجود داره ولی در کل دست بچه ها برای برگزاری جشن ها و مراسم های مختلف باز بوده و تدارکات خود دانشگاه وسایل مورد نیاز فراهم می­‌شود.

امکانات
دانشگاه صنعتی از نظر امکانات علمی در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد. تا حدی که می­توان گفت بعد از دانشگاه امیر قوی ترین مجموعه ی کارگاهی را دارد و آزمایشگاه های علمی با وسایلی تقریبا از بهترین برند های صنعتی.

دانشگاه صنعتی به دلیل مساحت گسترده ای که دارد خیلی از امکانات رفاهی را در داخل قرار داده است. از جمله سالن های ورزشی (فوتسال، کشتی، پینگ پنگ، بسکتبال، والیبال)، زمین چمن، زمین تنیس، زمین پینت بال، زمین سوارکاری، استخر و گیم نت

همان گونه که گفته شد این امکانات اکثرا تا ساعات بعد از ساعت های اداری در اختیار دانشجویان قرار دارد.

فعالیت های دانشجویی
دانشگاه صنعتی از نظر شرایط فرهنگی و سیاسی شرایط راضی کننده ای را دارد. کانون های جامعه اسلامی، انجمن اسلامی، بسیج و امید فعالیت های قابل توجه و گاه رقابت گونه را در سطح دانشگاه دارند.
همچنین کانون های فرهنگی موسیقی، نگاره، فیلم عکس، حلال احمر و آریا، حضور پررنگی را در سطح دانشگاه و مناسبت ها دارند.

 


0