سلام، من از سال 93 وارد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان شدم ...

محل دانشگاه
دانشگاه در ابتدای مسیر و روی شهر گرگان در میدان بسیج قرار داره از مرکز شهر فاصله داره ولی با یه تاکسی میشه رسید به میدان شهرداری که مرکز شهر گرگان حساب می‌شه دانشگاه به وسیله ی یک زیرگذر به خوابگاه وصل میشه که این واقعا عالیه. میشه بین کلاس ها رفت خوابگاه و خستگی در کرد.

محل برگزاری کلاس‌ها
کلاس ها تماما در خود فضای دانشگاه برگزار می شود.

درباره خوابگاه
اما خوابگاه خواهرانم در فاصله زیادی با دانشگاه واقع شده که دانشجو ها رو با سرویس دانشگاه رفت و آمد می‌کنند.

وضعیت خوابگاه نسبتا مناسب هست فقط عیبش اینه که تمام اتاق ها کولر ندارن و با توجه به گرما و شرجی بودن هوا یکم اذیت کنندست اما در حیاط خوابگاه وسایل ورزشی هست همین طور میز پینگ پنگ، فضا سازی زیبا درختان زیاد آدم حس می‌کنه تو جنگله، کلی درخت میوه، سالن بدن سازی، سالن پینگ پنگ و فوتبال دستی، فضای ورزشی باز دستگاه تصفیه آب.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان
گرگانی ها انسان های بزرگوار با ادب و متشخص و بافرهنگی هستن همچنین بسیار با مرام و مهمان نوازند ولی این فقط در مورد گرگانی های اصیل صدق می کنه به گرگان میگن شهر هفتاد و دو ملت چون از همه جای ایران اینجا هستن که این تفاوت فرهنگی باعث ایجاد پیچیدگی های خاص خودش شده. اما در مورد مسئولین دانشگاه باید بگم که مثل هر جایی آدم بد و خوب هست اینجا هم وجود داره اما همون چیزی که برای مردم گفتم در اینجا هم صادقه و کارمندان بسیار خوب مسئولین مهربان و دلسوزی در این دانشگاه هستن که در لحظه ورود و در سال اول باهاشون آشنا شدم تا جایی که جزء بهترین دوستان من شدند ولی آدم بد هم پیدا میشه درکل اکثریت قریب به اتفاق انسان های خوب و خون گرمی هستن اینو بدون هیچ تعارفی میگم.

امکانات
دانشگاه از نظر امکانات علمی و آزمایشگاهی و کارگاهی در وضعیت متوسطی قرار داره اما به علت سوء مدیریت و گران شدن تجهیزات و مواد آزمایشگاهی همچنین نبود اپراتور های مناسب برای وسیله های آزمایشگاهی درکل وضعیت دانشگاه رو در این مورد ضعیف طبقه بندی می کنم، اما باید اینو بگم که گروه با گروه فرق داره واقعا فرق داره در حد زمین تا آسمون مثلا گروه مکانیک از نظر تجهیزات نزدیک به صفر هست اما گروه جنگل یا شیلات در وضعیت عالی قرار داره همین طور صنایع غذایی که امکانات قابل قبولی داره.

دانشگاه از نظر امکانات تفریحی واقعا قابل قبوله و روز به روز بهتر هم می‌شه تا جایی که در انتهای مرداد ماه 98 استخر دانشگاه باز گشایی می‌شه یعنی شاید الان که دارین این متن رو می خونین من تو استخر باشم!! غیر از این سالن بدن سازی، ایروبیک، تیر اندازی، اسکواش و انواع تست های سلامت(که البته هیچ تستی متاسفانه و درنهایت تعجب برای دانشجویان رایگان نیست)

فعالیت‌های دانشجویی
تو دانشگاه انواع تشکل ها و انجمن ها وجود داره که از تمام بخش ها هستن از کانون ادبی تا انجمن های علمی که انواع مسابقات مهیج رو برگزار می‌کنن کانون فیلم عکس که اکران های فوق العاده ای از بهترین فیلم ها داره و کلی کانون و انجمن دیگه ...

درباره استادان
رتبه دانشگاه در سال 97، 45 هستش البته در بین دانشگاه های دولتی تعداد دانشجویان در حال حاضر حدود ۳۸۱۳ نفر هستش . تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه ۱۷۹ نفر است که ۸۸% آنان دارای مرتبه استادیاری و بالاتر هستن.

نشریه های دانشگاه
تو این دانشگاه هفده نشریه تخصصی به صورت ادواری و منظم منتشر می شود که یازده نشریه دارای درجه علمی پژوهشی، یک  نشریه ثبت شده در اندکس  ISIو یک نشریه با درجه علمی- ترویجی هستش.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
توصیه من به دانشجویانی که می‌خوان به این دانشگاه بیان اینه که به رشته تحصیلی که می خواین بخونین توجه کنید مثلا اگه جنگل، دام، شیلات، صنایع غذایی و رشته های دانشکده تولیدات گیاهی هستین این دانشگاه واستون خوب یا حتی عالیه اما اگه می خواین مکانیک یا آب بخونید فقط بهتون خوش می‌گذره همین!! در کل اگه خواستین بیاین اینجا من به عنوان کسی که بیش از 5 سال اینجا بودم آماده ام که هر راهنمایی بخواین بهتون بکنم.

شاد و موفق و پیروز باشید!!


0