سلام وقت بخیر، من دانشجوی کارشناسی زمین‌شناسی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی هستم.

درباره دانشکده
دانشکده علوم زمین این دانشگاه اولین دانشکده خاورمیانه است که در سال 1352 تاسیس گشته است.
این دانشکده دارای دو رشته زمین‌شناسی، جغرافیا و سنجش از دور است. رشته زمین‌شناسی در این دانشکده دارای 6 گرایش در مقطع ارشد و دکتری است (رسوب‌شناسی، زمین‌شناسی اقتصادی، تکتونیک، چینه فسیل، آب زمین‌شناسی و پترولوژی) و از امسال نیز گرایش هفتم (زمین‌شناسی نفت) در مقطع ارشد نیز اضافه شده است.

ارتباطات در دانشکده
ارتباط اساتید و دانشجویان خوب و نزدیک است ولی فعالیت های دانشجویی کم است. دانشکده دارای جو علمی و دوستانه است ولی زیاد شلوغ نیست.

محل برگزاری کلاس‌ها
تمامی کلاس ها در این دانشکده برگزار می‌شود به جز دروس آزمایشگاه شیمی، آزمایشگاه فیزیک و عمومی (مثل اندیشه اسلامی و...).

امکانات
دانشکده تمامی آزمایشگاه‌های مورد نیاز را دارد ولی ابزار قدیمی است.
همچنین دانشکده موزه‌ی سنگ دارد که در آن سنگ‌ها و کانی‌های ایرانی و خارجی و فسیل‌ها با اطلاعات کامل به نمایش گذاشته شده است. کمبود اصلی دانشکده در رشته زمین‌شناسی میکروسکوپ‌هایش است که اکثرا خراب هستند.

فعالیت‌های دانشجویی
فعالیت‌های دانشجویی انجمن های جغرافیا و زمین‌شناسی و انجمن‌ اسلامی و انجمن بسیج زیاد است و در دانشکده به مناسبت های‌گوناگون جشن، کلاس آموزشی و همایش برگزار می‌شود.

درباره استادان
می‌توان گفت تمامی اساتید مهم هستند چراکه در زمینه‌های تخصصی دارای تحصیلات دکتری از دانشگاه های برتر ایران و تحصیلات خارجه هستند.
همچنین در دانشکده هر یک به صورتی فعالیت‌هایی همراه با دانشجویان انجام می‌دهند. مثلا نشریه دانشجویی، کارآموزی و
...

توصیه برای انتخاب رشته و دانشگاه
توصیه من به دانشجویان ورودی به رشته زمین‌شناسی در این دانشگاه این است که بسیار درسخوان و منظم باشند چرا که از نظر اساتید این دو مورد بسیار مهم است.


0