سلام وقت بخیر، من دانشجوی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی ورودی مهر 1395 هستم و دوسال است که به عضویت سازمان درآمدم.

درباره خوابگاه
مقیم تهران هستم بنابراین از خوابگاه استفاده نمی‌کنم ولی چندباری مهمان شده‌ام. خوابگاه خواهران کوی دانشگاه دارای بلوک های نوساز و هم قدیمی است. بلوک های نوساز بسیار شیک و تمیز و عالی هستند دارای حمام و دستشویی مناسب با شیرآلات استاندارد. همچنین آشپزخانه دارای دو سینک ظرف‌شویی و گاز‌های رومیزی است.
هر بلوک دارای 4 طبقه دو واحدی است و هر واحد دارای 4 حمام و 3 دستشویی، یک آشپزخانه و تعدادی اتاق 6 تخته و 4 تخته. بلوک های قدیمی‌ساز هم همینطور، فقط کیفیت پایین‌تری دارند. در مورد سایر خوابگاه‌های دانشگاه مثلا عباسپور یا بهار یا بلوار کشاورز اطلاعی ندارم
.

محل دانشگاه و تردد
دانشگاه شهید بهشتی دارای پردیس کوی دانشگاه، عباسپور، اکباتان و زیرآب است که من در پردیس کوی دانشگاه مشغول به تحصیل هستم. آدرس کلی دانشگاه ولنجک می‌باشد که از طریق مترو تجریش، BRT خط ترمینا جنوب-افشار و از طریق ون‌های ولنجک تجریش قابل دسترسی است.

ارتباط با مسئولین
من دبیر انجمن علمی دانشجویی زمین‌شناسی هستم بنابراین ارتباط زیادی با مسئولین دارم. مسئولین اکثرا خوش اخلاق و با حوصله هستند ولی همانند سایر نقاط کشور در این جا هم کارهای اداری پیچیدگی خاص خود را دارد.

امکانات
امکانت علمی دانشگاه خوب و کاربردی است و به طور کلی دانشگاه فضایی علمی دارد اما برخی از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه قدیمی است که این هم به خاطر تحریم بودن دانشگاه است.

امکانات تفریحی رفاهی دانشگاه متوسط است و به طور کلی اکثر دانشکده‌ها دارای زیراکس و بوفه هستند. همچنین دانشگاه دارای کافه هست و ون های غذا هم در برخی از اوقات سال در دانشگاه حضور می‌یابند. همچنین دانشگاه استخری دارد که بلیت آن 30000 تومان است.

فعالیت های دانشجویی
تشکلات دانشگاه به سه بخش اصلی شامل انجمن‌های علمی دانشجویی، انجمن‌های اسلامی و انجمن‌های بسیج تقسیم ‌می‌شود. تمام این انجمن‌ها برنامه‌های مختلف در سطح دانشگاهی و بین دانشگاهی برگزار می‌کنند. همچنین انجمن‌های علمی براساس محتوای برنامه‌های اجرایی خودشان در جشنواره‌ی داخلی حرکت با یکدیگر مسابقه داده و داوری می‌شوند. اکثر انجمن‌ها نشریه نیز دارند.


0