سلام من ورودی سال 95 مهندسی مکانیک دانشگاه شهرکرد هستم.

سطح علمی دانشگاه
انتخاب گرایش برای مقطع کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در این دانشگاه(مانند بعضی دانشگاههای دیگر کشور) مطرح نیست. سطح علمی دانشگاه هم خوبه و جزدانشگاه‌های یک درصد برتر جهان اسلام هست و به خصوص اساتید رشته مکانیک دارای رزومه های خوبی هستند.

درباره خوابگاه
تا اونجایی که اطلاع دارم دانشگاه پنج تا خوابگاه داره که البته یکی دو تا جدید هم دارند می سازند و کیفیت اتاق هاش بد نیست البته فاصله ی خوابگاه های پسرانه قائم و ولایت تا دانشکده‌ها(حدود۱کیلومتر) کار رو سخت میکنه ولی خوابگاه های رجایی و باهنر نزدیک اند.
امکانات دانشجویان دختر به مراتب بهتر از دانشجویان پسر هست چه خوابگاه و سلف و رفت و آمد و... به بهترین وضعیت اجرا میشه.

تردد به دانشگاه
ترمینال مسافربری شهرکرد چهار پنج کیلومتری با دانشگاه فاصله داره و وضعیت رفت و آمد مطلوبه. مسافران و دانشجویان خط اصفهان-شهرکرد و برعکس زیاد هستند و تقرببا هر بیست دقیقه یه اتوبوس پر میشه.

محل برگزاری کلاس‌ها
همه کلاس‌ها هم داخل دانشگاه برگزار میشه و دانشگاه با مرکز شهر حدود سه چهار کیلومتر فاصله داره.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان هم بد نیست.

امکانات علمی
دارای آزمایشگاه ها و کارگاه های مختلف هست و انجمن های علمی خوب فعالیت میکنند

امکانات تفریحی
استخر سالن فوتسال و والیبال و بدنسازی تنیس روی میز تنیس بدمینتون و دامنه کوه برای استراحت

تشکل ها
بسیج، جامعه اسلامی، انجمن های علمی و... دارای برنامه های خوب فرهنگی علمی تفریحی هستند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
سعی کنید هدفتون دانشگاه‌های سطح بالاتر باشه و اگه احیانا هدفتون این هست که یک دانشگاه نزدیک به محل سکونت خودتون برید که دائما در حال رفت و آمد باشید(اصفهانی ها) این ایده رو از سرتون بیرون کنید چون آخرش باید شنبه ها بیایید و چهارشنبه ها برگردید خونه و چاره ای جز گرفتن اتاق خوابگاه ندارید بنابراین انتخاب دانشگاه خودتون رو محدود به فاصله شهر محل سکونت و تحصیل نکنید. البته اگه در این دانشگاه هم قبول شدید با معدل بالا می‌تونید مهمانی و انتقالی بگیرید به دانشگاه های بهتر. ناگفته نمونه که این دانشگاه هم دارای اساتید عالی و سطح خوبی است ولی جای پیشرفت زیادی داره. موفق باشید


0