سلام و درود، من ورودی مهرماه سال 95 دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان هستم.

درباره دانشگاه
دانشگاه پیام نور با توجه به اهداف تاسیسش امکانات خوابگاهی و ... نداره اما شهریه اش به نسبت دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی پائین تره و البته ویژگی مهمش اینکه که اولا برنامه ریزی کلاسی برای هر درس تقریبا یک سومه به نسبت دانشگاه های دیگه یعنی میشه گفت کلاس ها بیشتر برای رفع اشکاله نه تدریس و دوما حضور در کلاس اجباری و الزامی نیست ولی فرد را از نمره میان‌ترم محروم می‌کنه که البته بستگی به استادش داره و بعضی اساتید راه میان و با ارائه یه موضوع تحقیقی یا تمرین نمره میان‌ترم را بدون حضور در کلاس میدن.

امتحانات
سوما هم اکثر درسا امتحانش تستیه
.

محل دانشگاه
دانشگاه در مرکز شهر نیست و دسترسی یه مقدار برای کسانی که دور باشن سخته.

ارتباط با مسئولان
مسئولان دانشگاه ارتباط خوبی با دانشجوها دارن ولی متاسفانه بروکراسی اداری در دانشگاه پیام نور خیلی شدیدتر از دیگر دانشگاه هاست و گاهی بررسی یک درخواست مدتها طول می‌کشه.

امکانات
امکانات علمی دانشگاه پیام نور با توجه به بضاعت دانشگاه میشه گفت کمه.

امکانات رفاهی ثابت در دانشگاه پیام نور نیست ولی امکانات رفاهی جنبی خوبی داره.

تشکل های دانشجویی
تشکل های دانشجویی در دانشگاه پیام نور خیلی راحت تر از بقیه دانشگاه ها میتونن فعالیت کنن یعنی اختیار عمل به مراتب بالاتری دارن ولی از طرف دیگر بودجه خیلی خیلی خیلی محدود دارن.

توصیه برای انتخاب رشته
توصیه من به کسانی که مایلند در دانشگاه پیام نور تحصیل کنند اینه که اصلا از کتاب های جنبی و راهنما که فقط نمره آوردن ملاکشه استفاده نکنن چون خودشون ضرر می‌کنن دانشگاه پیام نور برای کسی که اهل مطالعه باشه و بتونه بدون برنامه ریزی از بیرون خودش مسیر تحصیلی را طی کنه خیلی خوب و عالیه.


0