درباره دانشگاه
دانشگاه خوارزمی از مجموعه ایی ساختمان های غیر متمرکز در تهران و یک واحد متمرکز در استان البرز تشکیل شده است.
محل قدیم دانشگاه مجموعه بزرگی واقع در خیابان مفتح کمی بالاتر از خیابان انقلاب هست که در حال حاضر بیشتر در حال بازسازی و ساخت و ساز است و کتابخانه مرکزی تهران، سلف مرکزی، انتشارات، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، نهاد رهبری و چندین واحد اداری و علمی دیگر در آن قرار دارند.
به فاصله یک خیابان به سمت شمال شرقی مجموعه مرکزی دانشگاه، ساختمان ۱۱ طبقه بزرگی قرار دارد که هسته مرکزی اداری دانشگاه خوارزمی در تهران هست و تمام کارای اداری دانشجو در این محل انجام می شود و برای ثبت نام بعد از قبولی در این دانشگاه هم باید به این ساختمان مراجعه کنید.

قابل توجه ثبت نام کنندگان
دوستانی که این دانشگاه قبول می شوند در نظر داشته باشند که موقع ثبت نام باید مدارکی را همراه داشته باشند و همچنین بخاطر اینکه این دانشگاه از سیستم جامع گلستان استفاده می کند هر نفر که قبول می شود باید قبل از مراجعه حضوری، در سیستم گلستان پیش ثبت نام انجام دهد و از چندین صفحه ی پیش ثبت نام خود پرینت بگیرد تا ضمیمه پرونده دانشجو شود، این‌ها را گفتم چون در نزدیکی ساختمان اداری فقط یک واحد کافی نت هست که در زیر زمین همان ساختمان اداری قرار دارد و موقع ثبت نام صف طویلی جلوی آن تشکیل می شود، پس حتما قبل از مراجعه حضوری، تمام اخبار و اطلاعیه های سایت دانشگاه را مطالعه کنید تا ساعت ها معطل انجام یک ثبت نام ۱۰ دقیقه ایی و چند صفحه پرینت نشوید.

خوارزمی در تهران دانشکده های دیگری هم دارد مانند دانشکده ما که مدیریت و حسابداری هست و در فاصله ۱۵ دقیقه ایی به سمت غرب خیابان سمیه و مابین شهید سپهبد قرنی و شهید نجات الهی قرار دارد.

دانشگاه خوارزمی قدمتی بیش از صد سال دارد و اخیرا صدمین سالگرد خود را جشن گرفت و مفتخر است که نخستین نهاد آموزشی در ایران هست اما مدت کوتاهیست که به دانشگاه خوارزمی تغییر کرده است و قبلا تربیت معلم بوده، بخاطر همین تغییر ماهیت این دانشگاه کمی با یک دانشگاه قوی و ایده آل فاصله دارد اما چیزی که در تمامی سطوح دانشگاه مشخص است تغییر به سمت پیشرفت می باشد، چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ فیزیکی دانشگاه در حال بازسازی و بهبود می باشد و خط مشی اصلی آن ها نیز پیشرفت بی وقفه برای پوست اندازی کامل است.

تردد به دانشگاه
در تهران راه های دسترسی زیادی به دانشگاه و دانشکده ها هست اما دوتای اصلی آن مترو و خطوط بی ار تی می باشند که برای رفتن به واحد مرکزی تهران و ساختمان اداری باید به ایستگاه دروازه دولت مراجعه کنید.

درباره خوابگاه
خوابگاه های این دانشگاه در سطح شهر پراکنده هستند اما بیشترین سعی بر این بوده که دانشجویان در خوابگاهی اسکان پیدا کنند که کمترین فاصله را با دانشکده آنها داشته باشد. بنده متولد تهرانم و تجربه خوابگاه های این دانشگاه را نداشتم ولی چندین بار برای درس خواندن با دوستان همکلاسی که خوابگاهی بودند به واحد پسرانه لاله زار مراجعه کردم، از امکانات متوسط یک خوابگاه بهره می برد ولی کیفیت خوبی نداشت و دوستانم که در خوابگاه بودند بزرگترین مشکل را تعداد بیش از اندازه افراد در یک اتاق را بیان می کردند.

ارتباط با مسئولین
یکی از نکات ویژه این دانشگاه ارتباط بسیار محترمانه بین مسئولین، حراست و دانشجویان هست و برای هر کار مربوطی که به مسئولین مراجعه کنید به بهترین شکل مشکلات را برطرف کرده و کار شما را انجام می دهند.

امکانات
در کل امکانات رفاهی و علمی دانشگاه خوارزمی در سطح متوسط اما رو به بالاست و با توجه به تغییرات به سمت پیشرفت این دانشگاه، می توان به آینده ی خوبی برای آن امیدوار بود.


0