من از سال 97 وارد دانشگاه خوارزمی تهران شدم.

خوابگاه
در مورد وضعیت خوابگاه اون طور که اطلاع دارم بچه های خوابگاهی خیلی از امکانات و وظایف خوابگاهشون راضی نبودن اما در این مورد بهتره از تجربه خودشون استفاده بشه.

تردد به دانشگاه
دانشگاه خوارزمی از نظر موقعیت مکانی به مترو دروازه دولت تهران نزدیک است و از طرفی ایستگاه مترو دروازه دولت یکی از ایستگاه های پر انشعاب تهران است بنابراین از هر  نقطه شهر تهران می‌توانید بدون سختی زیاد به این ایستگاه برسید.

ارتباط با مسئولین
کلا در مقطع کارشناسی ارشد ارتباط با مسئولین دانشگاه کمی کمرنگ تر است اما در ارتباط خود با مسئولینی که با آن ها صحبت کردم، اوج همکاری را با بنده داشتند و کارم را به موقع انجام داده اند.

امکانات
دانشگاه خوارزمی مدیریت تربیت بدنی بسیار فعالی دارد که برنامه های مختلف با تخفیف های عالی شامل بلیت استخر، امکان استفاده از سالن  ورزشی دانشگاه و .. را ارائه می‌کنند. از امکانات دیگر می‌توان به آرایشگاه مردانه، چند مغازه تایپ و تکثیر و لوازم تحریر با قیمت های مناسب و همچنین فروشگاه مواد غذایی و بوفه با ارائه انواع نوشیدنی و فست فود و همچنین سلف با کیفیت غذای قابل قبول اشاره کرد.

تمامی توضیحات فوق در مورد دانشگاه خوارزمی شهر تهران است که بیشتر رشته های آن در مقطع ارشد و دکتری است و در مورد بخش کرج آن که بچه های کارشناسی هستن اطلاع دقیق ندارم فقط می‌دونم مسئولین هر دو بخش و استادان هیئت علمی نیز یکسان هستند و معمولا یک روز در میان در هر یک از دو بخش حضور دارند

از امکانات علمی دانشگاه میشه به یک سایت آرشیو مقالات بسیار خوب و همچنین کتابخانه و سالن مطالعه مناسب و همچنین سایت کامپیوتر دانشجویان ارشد و دکتری اشاره کرد. وضعیت اینترنت دانشگاه نیز رضایت بخش است و در هفته هر دانشجو سهمیه 4 گیگابایت استفاده از اینترنت دانشگاه به طور رایگان را دارد.
همچنین جدا از نماز خانه ای که به طور موقت وجود دارد، مسجدی برای دانشگاه در حال ساخت است که فکر می‌کنم دو سه ماه دیگه ساختش به پایان برسه.
برجی هم در وسط دانشگاه در حال ساخت هست که تازه زیر بنای آن ساخته شده و احتمالا دو سه سالی طول می‌کشه تا به پایان برسه
.
کلاس‌های تهران خیلی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و پروژکتور ها نیز گاهی مشکل دارند
.

درباره استادان
اما من بزرگترین نقطه قوت دانشگاه خوارزمی تهران را سطح اطلاعات میانگین اساتید آن در رشته هوش مصنوعی می‌دانم. درست است که به نظرم کسب نمره مناسب در دانشگاه ما سخت و اما ممکن است اما هیچ گاه نبوده که از اساتید سوالی بپرسم و به جواب مد نظر نرسم.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
بچه های شهرستانی با سختی بیشتری مواجه خواهند بود من به شخصه در دانشگاه خوارزمی پیشرفت کردم چون همیشه سعی کردم پذیرنده محدودیت ها باشم و باور کنم که در محدودیت ها نیز می‌توان ساخته شد و همین کیفیت تدریس اساتید برای من به باقی چیز ها می ارزید اما در مورد شما تصمیم گیری با خود شماست.


0