تردد به دانشگاه
دانشگاه در 5 کیلومتری اصفهان قرار دارد لذا برای دانشجویان اصفهانی از صبح تا ساعت 9 و نیم شب سرویس‌های رفت و برگشت به اصفهان وجود دارد. در خود دانشگاه هم سرویس‌های داخلی موجود است. لذا از لحاظ رفت و آمد به کلاس‌ها کار برای خوابگاهیان ساده تر است.

خوابگاه
وضعیت خوابگاه‌ها هم نسبتا مناسب است، البته بعضی خوابگاه ها با دانشکده ها خیلی فاصله دارند و ساختمان خوابگاه هم مثل کل دانشگاه قدیمی است.

امکانات دانشگاه
امکانات تفریحی مثل سالن بدنسازی، گیم نت، اسب سواری، زمین تنیس، سالن فوتسال، والیبال و استخر فاصله نسبتا خوبی با خوابگاه داشته و کلا از نظر امکانات تفریحی خیلی خوب است.

سطح علمی دانشگاه
در رابطه با سطح علمی دانشگاه باید عرض کنم که بهترین دانشکده های دانشگاه، دانشکده های مواد و فیزیک هستند (طبق آماری که در سال جاری توسط چند مجله معتبر ارائه شد). در ضمن این دو دانشکده به عنوان بهترین دانشکده در بین دانشگاه های ایران هم شناخته شده اند. به علاوه دانشکده ریاضی هم وضعیت علمی بسیار مطلوبی دارد. هم در زمینه ریاضیات کاربردی و هم در زمینه های محض و منطق ریاضی و هم در بخش آمار و احتمال که با حضور دکتر رجالی جایگاه ویژه ای دارد. سایر دانشکده ها هم به غیر از مهندسی کامپیوتر که از لحاظ تعداد اعضای هیات علمی و تجربه تدریس و پژوهش وضعیت نامطلوبی دارد در جایگاه نسبتا مناسبی قرار دارند و اساتید ممتاز  و قابل استفاده که برای دانشجو وقت بگذارند به راحتی یافت می‌شوند.

از لحاظ علمی هم دانشگاه مجهز به کتابخانه بسیار غنی آزمایشگاه‌های مجهز(به خصوص دانشکده برق) است و سطح علمی اکثر اساتید هم بسیار خوب است. البته استاد متوسط هم کم نیست!
نکته‌ی دیگر اینکه تفکر کلی دانشگاه بر سخت گیری در حضور و غیاب کوئیز ها و امتحانات است
.

یکی از معایب دانشگاه به نظر من عدم برگزاری همایش ها و کنفرانس در زمینه های مختلف، به خصوص رشته های علوم پایه است. به طوری که در سال اخیر در زمینه علوم پایه تنها یک کنفرانس و یک وبینار در دانشکده های فیزیک و ریاضی برگزار شد که این مقدار در مقایسه با همایش هایی که سالانه مثلا در دانشگاه شریف و یا حتی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود خیلی کمتر است.

در عوض تشکل های دانشجویی و کانون های موسیقی سعی کرده اند این خلا را به نحوی پر کنند. برای مثال انجمن اسلامی دانشگاه هر ماه و یاحتی هر دو هفته یکبار با دعوت از اساتید مطرح جلسات مفیدی را برگزار می‌کند. کانون موسیقی هم به صورت فعال و ثابت برنامه ها و کنسرت های متنوعی را برگزار می‌کند و همینطور اکران فیلم و مستندهای مختلف به همراه نقد آنها از دیگر برنامه های ثابت و همیشگی تشکل ها است.

تشکل‌های دانشجویی
در دانشگاه تشکل های جامعه و انجمن اسلامی بسیج و تشکل آرمان مهم ترین تشکل ها بوده که عمده فعالیت آنها برگزاری جلسات و دعوت اساتید مختلف از سراسر ایران است.


4