محل دانشکده
دانشکده دامپزشکی در کیلومتر 10 جاده سنندج _ کرمانشاه در مجتمع دامپزشکی و کشاورزی واقع شده است.

فضاهای دانشکده
این دانشکده دارای شانزده فضای آزمایشگاهی تخصصی، کلاسهای آموزشی، سالن پرورش و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی، سالن تشريح وکالبدگشائی دام، گاوداري، مرغداري، استخر پرورش ماهي، كارگاه پاستوريزاسيون شير و درمانگاه دامپزشكي است .

رشته‌های دانشکده
در مقاطع دکترای حرفه ای دامپزشکی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی مهندسی علوم و صنایع غذایی، زراعت و اصلاح نباتات، علوم دامی، مرتع و آبخیزداری و شیلات و محیط زیست
  پذیرش دانشجو دارد.  این دانشکده نيروي‌ انساني‌ متخصّص‌ و ماهر براي‌ ارائة‌ خدمات‌ بهداشتي‌، درماني‌ و تحقيقاتي‌ در زمينه‌هاي‌ مختلف‌علوم‌دامپزشكي‌ و کشاوررزی تربیت می‌کند که سبب تولید و تأمين‌ بهداشت‌ و سلامت‌ انسان‌ و جامعه‌ می شود. به‌ لحاظ ‌گستردگي‌ و پراكندگي‌ مراتع، حوزه های آبی و جمعیت دامي‌ اهمیت این مجموعه آموزشی در منطقه غرب کشور را دو چندان خواهد کرد.

درباره استادان
در حال حاضر این دانشکده دارای50 نفر عضو هیات علمی تمام وقت در گرایشهای مختلف دامپزشکی از جمله بیماری های درونی دام بزرگ، انگل شناسی، تغذیه و بیماری های تغذیه ای دام، بهداشت مواد غذایی، فیزیولوژی، فارماکولوژی، پاتولوژی، مامایی، جراحی، رادیولوژی،کلینیکال پاتولوژی، بهداشت و بیماری های آبزیان، آناتومی، است
.
همچنین دانشکده دارای مجله علمی- پژوهشی (پژوهش های بالینی دام بزرگ) است که مقالات آن در ایندکس های SID, IC, ISC , Magiran و CABI نمایه می‌شود.
(اساتید عالی بسیار و البته اساتید سخت گیری هم دارد.)

محل برگزاری کلاس‌ها
کلاس‌ها در دانشکده و کلینیک دامپزشکی که در داخل شهر سنندج قرار دارد برگزار می شود. ارتباط و میزان یادگیری دانشجویان عالی بوده و ارتباط با اساتید نیز خوب است و در ضمن اساتید واحدهای تخصصی خیلی سختگیر هستند در زمان امتحانات و میزان یادگیر عملی دانشجویان.
کلاسهای دروس عمومی با توجه به کتاب مربوطه در دانشکده های انسانی و مرکزی و معارف هر کدوم در مسیر خاصی از شهر قرار دارند تشکیل میشه،کلیه کارهای مالی و آموزشی در دانشکده مرکزی در سه راه ادب انجام میشه ، امتحانات عملی کلا در دانشکده و تئوری کلا در دانشکده مرکزی است.

تردد به دانشکده
دانشجویان عزیز نیم ساعت قبل از کلاس‌ها از درب اصلی دانشگاه مرکزی سوار اتوبوس‌های دانشکده شده تا به دانشکده بیان و دانشجویانی که ماشین دارن خودشون تشریف میبرن، اتوبوس کارمندان و اساتید محترم جدا است.

مکانیابی فضاهای دانشکده
دانشکده کشاورزی نیز با دامپزشکی محوطش یکی میشه ، دانشکده دو طبقه بوده و منفی یک آزمایشگاهها و کلاس های عملی و تشریح رو شامل میشه؛ همکف کمدهای دانشجویان در راهرو بوده و آزمایشگاه‌های بافت شناسی، ماهی، ویروس و باکتری در این طبقه قرار داره.
طبقه اول کلاسها تئوری دانشجویان، طبقه دوم اتاق اساتید، نمازخانه، آموزش و ریاست دانشکده در اون قرار داره.
حیاط دانشکده با وجود بوفه و و قسمت تایپ وتکثیر و بوستان عالی که با گلها و درختهای قشنگی که داره محیط بسیار عالی داره ، که مرغداری و کلاس‌های بهداشت شیر، پرورش اسب،کلاسهای جراحی و.. در اون انجام میشه.

نکات تکمیلی
دانشجویان این رشته کلا باحالن،.
دانشجویان بر اساس جایی که هستن و کلاساشون میتونن سلف رو در کلیه دانشکده ها و مرکزی انتخاب کنن، اگه هم مهمون همراهتون بود که واسه ناهار مشکلی نیست چون راحت ژتون آزاد میدن و میتونین مناظر رو نگاه کنین و از خوردن غداتون لذت ببرین.

 


3