با عرض سلام

درباره استادان
برترین اساتید در این دانشگاه به خصوص در رشته جبر حضور دارند دکتر عبدالهی که سومین جبریست ایران هستند و دکتر اعظم برجسته ترین وبا تجربه ترین این گرایش که استاد نمونه ی سال شناخته شدند
.

فعالیت های فوق برنامه
دانشگاه اصفهان احترام ویژه ای نسبت دانشجو ها قائله، همایش های مفیدی در طول سال تحصیلی هم در دانشکده و هم در مرکز تحقیقات برگزار می‌شود.
در تابستان هم دوره های خاصی در مرکز تحقیقات برگزار می‌شود مثلا امسال توسط دکتر قاری برجسته ترین استاد در رشته ی منطق ریاضی و دیگر اساتید محترم در رابطه با کتابخوانی که تلفیقی از
 ریاضی،فیزیک و موسیقی است را ارایه داده اند و شرکت در این دوره رایگان است.هرهفته در مرکز تحقیقات دانشگاه تمامی گرایش های ریاضی دوره های اموزشی برگزار می‌شود. در کل هرچی بگم کم گفتم این برنامه هایی بودکه بنده در جریان بودم مطمئنا بیشتر از این ها هست.

همایش های بسیار خوب و مفید کارگاه های مورد نیاز دانشجو که در کمتر دانشگاهی برگزار می‌شود دراین دانشگاه دیده می‌شود مرکز تحقیقات در خود دانشگاه است که در هر یک از گرایش های ریاضی هفته ای یک جلسه همایش و جلسات خوب و علمی برگزار می شود و همگی رایگان هستند. دوره های کتابخوانی در رابطه با موضوعات مختلف و حتی موضوعات ترکیبی که هر شخصی مورد جذب قرار می‌گیرد ارایه می شود.دانشگاه اصفهان احترام ویژه ای نسبت به دانشجوها و همایشها دارد دانشجوها نیز فعالیت های بسیار مفید و ارزنده دارند از تدریس تا پژوهش ها و کارهای انجمنی.

محل دانشگاه
دانشگاه اصفهان در بهترین منطقه اصفهان قرار دارد دروازه شیراز.

امکانات
هرگونه امکانات مورد نیاز وجود دارد هم در خود دانشگاه و هم اطراف دانشگاه که بسیار نزدیک است.
آموزشگاه های زبان خارجی درجه یک که تعدادشون به حداقل شش تا میرسه و دورترین اموزشگاه ده دقیقه از دانشگاه فاصله دارد.

رستوران های بسیار خوب، کافی شاپ های عالی و مراکز خرید بسیار عالی در اطراف دروازه شیراز هست.

مجموعه ورزشی اموزشگاه موسیقی و کتاب فروشی های خوب برخلاف بزرگ بودن شهر اصفهان رفت و آمد راحته اما تمامی دوره‌های آموزشی از موسیقی، هنر عکاسی ورزشی زبان خارجی در خود دانشگاه وحتی خوابگاه برگزار می شود که نیاز به بیرون رفتن نیست کیفیت هم خوب رو به بالا است.

محیط دانشگاه بسیار زیبا و سرسبز درخت های زیبا و زیادی هست  همینطور درخت ها میوه های انار ، گوجه سبز ، سیب ترش زیتون توت انگور و ....

در محوطه خوابگاه فروشگاه هست از خوراکی تا پوشاکی و یک سری لوازم جانبی مورد نیاز دانشجو موجوده.

اینترنت هم برای دانشجوهای کارشناسی ارشد سه گیگ و نیم به صورت هفتگی در اختیار گذاشته، از نظر بنده کافی هست.
انتشاراتی ها بسیار خوب هم در هر دانشکده هست و در محوطه خوابگاه و دانشگاه نیز موجود است.
رستوران یاس دو شعبه دارد که برای دانشجوها دارای تخفیف است.جاهای دیدنی شهر اصفهان هم که معروف است و در تاریخ هایی از سال
 دانشگاه بلیط ها را به صورت خانوادگی برای دانشجوها درنظر میگیرد.

خوابگاه
امکانات خوابگاه هم قابل قبول است هر دونفر یک میز و صندلی مطالعه وهر نفر یک کتابخوانه و کمد و در هر اتاق یک فرش زیبا با ارم دانشگاه اصفهان و یک یخچال است. دانشگاه اصفهان چهار تا در ورودی دارد که در نزدیکی هر در ایستگاه اتوبوس و مترو هست.
دانشگاه اصفهان به صورت یک شهرک است که تمامی مجموعه ها از کوی اساتید تا دانشکده ها و خوابگاه ها در یکجا متمرکز شده اند،در اصل خوابگاه برای هر قشری کارشناسی،ارشد،دکتری و دانشجویان خارجی جدا است.

اما یک ساختمان است که این اقشار را به صورت اندک یکجا دور هم جمع شده اند و رابطه ی حسنه ای برقرار است فاصله خوابگاه تا ترمینال پنج دقیقه است اما تا راه اهن و فرودگاه نیم ساعت.

هر جمعه از طرف دانشگاه نماز جمعه برگزار شود و در رابطه با مراسم های در تقویم برنامه به خصوص خودشان را دارند جشنواره های خوابگاهی به صورت بومی ایران مربوط به هر استان و خارجی سالانه یک هفته برگزار می‌شود تا اقوام پوشش، مراسم ها و غذاها و سوغاتی هایشان را به نمایش بگذارند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
یکی از خوشبختی های بنده قبولی در دانشگاه اصفهان است در اینجا واقعا حس دانشجو بودن را دارم و تحصیل در این دانشگاه نیازمند به تلاش است.
با آرزوی موفقیت


8